Leclerc: Chyba v Německu byla neakceptovatelná. Tahle tuplem neakceptovatelná

Charles Leclerc se dostal do značných problémů v první části kvalifikace, když v nájezdu na cílovou rovinku dostal smyk a o bariéru rozbil zadní část svého vozu. Jeho učinkování v Q2 bylo značně ohroženo, mechanici Ferrari však vytáhli kouzelnou hůlku a Monačanovo auto spravili. Leclerc tak může slavit zisk čtvrtého místa.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Maďarska kvalifikace Zveřejněno 3. 08 2019 — Martina Nová

Ferrari nepatřilo mezi hlavní adepty na pole position na GP Maďarska. Po karambolu Charlese Leclerca v Q1 to dokonce vypadalo, že v dalším průběhu bude bojovat pouze jedno ferrari. Nicméně štěstí se konečně přiklonilo na stranu italské stáje a vůz s číslem 16 se vrátil do boje.

„Měl jsem obrovské štěstí, že jsem mohl pokračovat. Musím moc poděkovat týmu za to, co udělali,“ řekl s pokorou Leclerc. „Byla to naprosto zbytečná chyba. Udělal jsem již druhou chybu v posledních dvou závodech. Tato byla naprosto nepřijatelná, můžu být rád, že jsem ve zdi nezůstal,“ nešetřil kritikou na svou osobu.

„Musím se z těchto chyb poučit a naučit se je eliminovat. Měl jsem před sebou Sebastiana, věděl jsem, že ztratím nějaký přítlak, ale stejně mě to vyvedlo z koncentrace. Byla to moje chyba,“ osvětlil příčinu karambolu.

I přes to však dokázal dojít až do třetí části kvalifikace a vybojoval v silné konkurenci čtvrté místo, překonal dokonce týmového kolegu. „Se svým výsledkem jsem spokojený. Sice jsme ztratili půl sekundy, což nás v širším měřítku vůbec nemůže těšit, chceme bojovat o ty nejvyšší pozice, s mým kolem jsem ale ve výsledku spokojený,“ řekl jednadvacetiletý Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář