Pirelli se oficiálně vyjádřilo k problémům Ferrari na Silverstonu

Pirelli v páteční tiskové zprávě sdělilo oficiální stanovisko ke stavu vyšetřování příčin problémů s pneumatikami na obou vozech Ferrari v závěru uplynulé GP Velké Británie. Příliš světla do obou záležitostí ale upřímně nepřineslo.

2 Štítky: Ferrari Pirelli Zveřejněno 21. 07 2017 — Tomáš Richtr

Příčinou problémů u Sebastiana Vettela byl podle vyjádření Pirelli pomalý únik vzduchu z jeho levé přední pneu, která je na Silverstou tou nejvíce namáhanou. Příčinu tohoto úniku vzduchu Pirelli nijak nekomentuje, ale uvádí, že zborcení běhounu je důsledkem Vettelovy snahy dojet do boxů na nenatlakované a pak prázdné pneu.

V případě Kimiho Räikkönena je podle Pirelli problémem nedostatek důkazů toho, k čemu vlastně došlo. „Proto jsou potřeba další testy a analýzy v laboratořích Pirelli. Než budeme schopni definovat příčinu, potrvá to ještě několik dní,“ uvedlo Pirelli v tiskové zprávě.

Navzdory vyjádření Pirelli je podle zákulisních informací příčinou prosté přetížení pneumatik na vozech Ferrari, které vedlo k rozpadu běhounu a následně k protržení plátna u Vettelovy pneu, zatímco Räikkönenovo plátno vydrželo a dokázalo udržet tlak v pneumatice.

PirelliFerrari

Diskuse k článku

2 komentáře: “Pirelli se oficiálně vyjádřilo k problémům Ferrari na Silverstonu”

  1. madmark napsal:

    trencherman:
    Nevím proč to řeší Pirelli, stejné pneu mají přeci všichni. Ferrari bylo na jedné sadě moc dlouho, riskli s ní dokončit závod a nevyšlo to. Žádná věda.

    Přesně tak! 🙂

  2. trencherman napsal:

    Nevím proč to řeší Pirelli, stejné pneu mají přeci všichni. Ferrari bylo na jedné sadě moc dlouho, riskli s ní dokončit závod a nevyšlo to. Žádná věda.

Napsat komentář