Pirelli o předpovědi počasí pro Nürburgring: Čeká nás hodně proměnných

Šéf Pirelli Mario Isola nastínil, jak bude jediný dodavatel pneumatik přistupovat k víkendové Grand Prix Eifelu. Ta totiž nabídne podmínky, jaké jinde letos závodníci pravděpodobně nezažijí…

Štítky: GP Eifelu Nürburgring Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 7. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

Vypadá to, že závod na Nürburgringu bude pro týmy pořádnou výzvou. Nejen, že formule 1 na německém okruhu bude závodit poprvé od roku 2013, během víkendu se navíc z hlediska motorsportu očekávají extrémní podmínky: teplota přes den se bude pohybovat kolem osmi až jedenácti stupňů Celsia, pravděpodobné jsou dešťové přeháňky – na Nürburgringu nic neobvyklého, vzpomeňte třeba na průtrž mračen z roku 2007…

Některé předpovědi dokonce hovoří i o možných sněhových přeháňkách! Počasí v pohoří Eifel je zkrátka nevyzpytatelné… pro formuli 1 by to nebyla první zkušenost se sněhem; sněžilo například v předsezonních testech na okruhu Catalunya v letech 2018 nebo 2003, stejná situace nastala na okruhu Silverstone v roce 2005.

Přesto Pirelli vrásky na čele nemá. „Největším faktorem bude pravděpodobně počasí, v tomto ročním období je pravděpodobný déšť a nízké teploty. Výsledkem bude, že týmy se budou muset zřejmě vyrovnat s nečekanými okolnostmi na trati, kterou až tak neznají,“ vysvětluje Mario Isola.

„Závod tak dost možná bude hrát ve prospěch jezdců, kteří jsou schopní rychle získat přilnavost. Myslím, že je férové říci, že jsme připraveni na závod s mnoha proměnnými, ve kterém možná v průběhu celého víkendu uvidíme v akci všech pět druhů pneumatik,“ dodává s tím, že Pirelli přiveze sady do sucha C2, C3 a C4..

„Je to pro nás v podstatě nový okruh, takže se budeme chovat tak, jako bychom zde jeli poprvé, přestože si ho dobře pamatujeme a závodíme na něm v rámci jiných šampionátů. Abychom zajistili kompletní pokrytí, přivezeme tři sady pneumatiky z prostředku naší nabídky, které by měly vyhovovat požadavkům této dráhy,“ uzavírá Mario Isola.

Budeme o víkendu svědky stejné divočiny jako v roce 2007?