Piloti Red Bullu jsou přesvědčení, že tým čeká ještě spousta práce

Max Verstappen přiznal, že Red Bull čeká ještě hodně práce, aby mohl v neděli bojovat o vítězství. Albon byl po své premiéře hodně stručný.

Štítky: Alexander Albon GP Japonska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 11. 10 2019 — Lukáš Podstata

Nizozemský závodník skočil ve druhém volném tréninku třetí. Nestačil pouze na oba Mercedesy. Na vítěze tréninku Valtteriho Bottase ztratil Verstappen „pouhé“ tři desetiny vteřiny.

Honda tak potvrzuje, že se na domácí závod opravdu hodně připravovala. Prozatím to vypadá, že po horších výsledcích v Singapuru a Rusku dochází u Red Bullu ke zlepšení. Verstappen je však přesvědčený, že rakouský tým čeká ještě hodně práce. „První trénink nebyl tak dobrý jako ten druhý. Přesto si myslím, že Mercedes je velmi rychlý a musíme na autě ještě opravdu hodně zapracovat, abychom mohli bojovat o vítězství,“ hodnotí první tréninky Verstappen.

Sobotní program byl kvůli hrozbě hurikánu Hagibis zrušen a sobotní kvalifikace byla přesunuta na nedělní dopoledne. Na otázku, jak bude obtížné po jednom dni volna znovu naplno závodit, odpověděl Verstappen takto: „Je to jen jeden volný den a pak v neděli ráno na to jdeme znovu. Není to jako konec světa nebo něco dramatického.“

Týmový kolega Verstappena Alexander Albon při své premiéře na okruhu v japonské Suzuce obsadil šesté místo za oběma piloty Ferrari. V rozhovoru byl ale velmi stručný. „Myslím, že to bylo v pořádku,“ shrnul své dnešní počínání pilot Red Bullu. „Mercedes stále vypadá velmi rychle. Je třeba pořádně zapracovat na autě a uvidíme, co se stane,“ doplňuje Albon.

Diskuse k článku

Napsat komentář