Piloti Red Bullu si myslí, že v Soči dosáhli maxima

Max Verstappen označil závod v Soči za nudný a doufá, že se Red Bull stane opět konkurenceschopným. Alexander Albon se po zaváhání v kvalifikaci blýskl pátým místem.

Štítky: Alexander Albon GP Ruska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 29. 09 2019 — Lukáš Podstata

Verstappen dokázal v kvalifikaci porazit Valtteriho Bottase a skončil čtvrtý. Kvůli nasazení nové pohonné jednotky ale obdržel penalizaci poklesu pěti míst na startu a čekal ho náročný závod.

Nizozemec nakonec dokázal předjet všechny piloty ze středu pole a skončil na čtvrtém místě. Pilot Red Bullu ale přesto nebyl po závodě příliš výřečný. „Byl to docela nudný závod. V zatáčce číslo dvě jsem se trochu zasekl, jinak bylo vše v pořádku. Všichni ze středu pole měli v úvodu k dispozici DRS, takže to zpomalilo můj postup vpřed, ale zvládl jsem to,“ hodnotí závod Verstappen. Rodák z Hasseltu také přiznal, že v posledních týdnech není Red Bull konkurenceschopný jako dřív. „Nemáme oproti ostatním takovou rychlost. Upřímně se těším na závod do Japonska. Nebudeme si ale nic nalhávat, čeká nás ještě spousta práce.“

Týmový kolega Verstappena Alexander Albon, měl před sebou těžší úkol, protože po nehodě v sobotní kvalifikaci startoval do závodu z konce boxové uličky. Nutno dodat, že Albon svůj úkol zvládl výborně. Mladý pilot totiž dokázal získat patnáct pozic a skončil na pátém místě. Thajec byl proto po závodě hodně spokojený. „Jsem šťastný po tom, co se stalo v kvalifikaci. Myslím, že jsme dokázali získat maximum. Opravdu hodně nám nahrály výjezdy safety caru a další okolnosti, ale přesto bylo naše tempo výborné,“ říká Albon.

Diskuse k článku

Napsat komentář