Piloti Ferrari spolupracovali v týmovém duchu

Mattia Binotto je spokojený s tím, jak piloti Ferrari přistoupili k týmové režii v závěru závodu.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 8. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

Charles Leclerc se v závěrečné fázi Grand Prix Mexika nedokázal přiblížit čtvrtému Pierrovi Gaslymu. Ferrari se proto rozhodlo prohodit Leclerca se šestým Carlosem Sainzem, který měl na novější sadě přece jen větší šanci Francouze dotáhnout.

„Je to scénář, o kterém jsme diskutovali v neděli ráno během naší obvyklé strategické porady,“ prozradil Binotto. „Tušili jsme, že v určité fázi závodu ta situace nastane vlivem odlišné strategie. Řekli jsme si, že pokud se tak stane, zvýhodníme jednoho našeho jezdce.

Škoda Slavia bude modelem pro indický trh

Kdyby to nevyšlo, pozice pak opět prohodíme. To jsme udělali, podle mého jsme tedy prokázali dobrého týmového ducha,“ popisuje. A skutečně, přesně to se také stalo: Sainz stáhnul z Gaslyho náskoku několik sekund, ale když bylo jasné, že jej nepředjede, přepustil svoji pozici opět Leclercovi.

„Bylo to, v rámci spolupráce obou jezdců, skvělé – způsob, jakým se to podařilo,“ těší Binotta. Taková výměna totiž obvykle stojí drahocenné sekundy, čehož se Ferrari v Mexiku vyvarovalo. Díky velké porci bodů se Italové posunuli na třetí místo v Poháru konstruktérů před McLaren.