Piloti Ferrari hořekují nad malým počtem pneumatik do mokra

Jak Sebastian Vettel, tak Kimi Räikkönen jsou spokojeni s průběhem pátečních jízd. Mrzí je pouze to, že si kvůli omezenému množství pneumatik do mokra nemohli ve druhém tréninku dostatečně vyzkoušet mokrou dráhu. Oba odjeli jediné instalační kolo.

Štítky: Ferrari GP Japonska Zveřejněno 6. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel vyhrál první trénink, který se na rozdíl od druhého jel na suchu. Ferrari by tak teoreticky mělo mít nejlepší výchozí pozici do zbytku víkendu. „Myslím, že to bylo slušné dopoledne, zkusili jsme hodně věcí a bylo dobré cítit výkon vozu,“ hodnotil Vettel. „Čekalo se, že odpoledne bude mokro. Bývali bychom toho rádi odjezdili o trochu víc, ale to nejde, protože nechcete zničit pneumatiky v takových podmínkách.

Výsledek z posledních dvou závodů nebyl ideální, ale vůz je silný. Jsem si jistý, že v neděli budeme schopni ukázat, čeho jsme schopní. Pokud bude mokro i kvalifikaci, pak bychom se měli zlepšit. Naposledy se kvalifikace na vodě jela na Monze, a to nebyl dobrý výsledek. V Malajsii jsme na tom byli o něco lépe, takže doufám, že jsme se poučili. Je na nás, aby to skončilo dobře. Nehledě na počasí doufám, že zítra ukážeme náš potenciál,“ dodal Vettel.

Kolega Räikkönen skončil čtvrtý v úvodním tréninku. I Fin byl ve svém hodnocení spíše pozitivní. „Odjeli jsme toho o něco víc a pracovali na našem programu jako každý jiný pátek. Celkově to nebylo špatné a pocitově to bylo v pořádku. Odpoledne jsme se nic nenaučili. Máme omezený počet pneumatik a nějaké mokré směsi musíme zachovat pro případ, že by pršelo v kvalifikaci. Je to škoda, že jsme nemohli odjet více kol, ale máme alespoň několik dobrých nápadů,“ sdělil médiím Iceman.

Propršený druhý trénink v kostce. 😃☔️ #Ferrari #JapaneseGP

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář