Pierre Gasly si rok po problémech zase nedal pozor na pusu

Pierre Gasly během pondělního rána prohlásil, že bude startovat za Toro Rosso v Malajsii, pokud se dotáhne do konce přestup Carlose Sainze do Renaultu. Francouz později svá slova popřel a osočil média z jejich překroucení, což ale vyvrátil přímo novinář, který s Gaslym rozhovor vedl.

Štítky: Pierre Gasly Zveřejněno 11. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Všechno odstartovalo víkendovými zaručenými zprávami o tom, že Carlos Sainz de facto podepsal s Renaultem, ve kterém vystřídá Jolyona Palmera už pro Grand Prix Malajsie. Sainzovo místo pak má dostat junior Red Bullu Pierre Gasly. Ten se k celé situaci během pondělního dopoledne vyjádřil následovně:

„Jo, vím, že se teď k pár věcem schyluje. Uvidíme, co se stane během dalších pár dní. Pro mě to bude úžasné. Byl to můj sen a skutečně tvrdě jsem na něm pracoval. Stále makám každý den na tom, aby se to stalo. Bude to neuvěřitelné,“ popisoval Francouz, který momentálně závodí v japonské formuli Super, svůj potenciální vstup do F1.

„Máme pár dní do dalšího závodu, Malajsie přijde opravdu rychle. Uvidíme, jak to půjde. Snad tam budu moci být,“ mlžil Gasly. Ten už se přitom vloni dostal do křížku s Helmutem Markem, poradcem Red Bullu, když médiím tvrdil, že v Toro Rosso nahradí Danilla Kvjata. To Marka pořádně rozlítilo – podle něj žádná taková dohoda neexistovala. Celou situaci nakonec uklidnil Gasly tvrzením, že média překroutila jeho slova.

Původní tweet

Původní tweet

Teď se situace opakuje. Právě s ohledem na loňskou aféru kolem Gaslyho napsal na sociální síť Twitter vzkaz Will Buxton, novinář pohybující se v F1. Ten se Gaslymu vysmál za to, že opět opakuje svoji chybu a vynáší ohledně svojí budoucnosti prognózy, které ještě nejsou oficiálně potvrzené.

Na to konto se Gasly bránil tvrzením, že konkrétně nikdy nezmínil Malajsii a jeho slova byla překroucena. Do diskuze ale zasáhl další novinář, a to Jonathan Noble, který s Gaslym vedl původní interview. „Původní věta byla: ‚Malajsie přijde opravdu rychle. Uvidíme, jak to půjde. Snad tam budu moci být‘. To podle mého zahrnuje Malajsii,“ napsal Noble.

Zdá se tak, že Pierre Gasly se nejenže z loňské kauzy nepoučil, navíc nařkl média z překroucení jeho slov, k čemu však zřejmě nedošlo. Člověk se tak musí sám sebe ptát, jak to vlastně bylo vloni doopravdy a jestli Gasly, který touží po sedačce F1, nakonec paradoxně nedělá vše pro to, aby si pod sebou nechtíc podřezal větev.

Diskuse k článku

Napsat komentář