Piastri se s McLarenem dohodl, že příští rok vystřídá Ricciarda

Když Piastri veřejně odmítl, že by příští rok závodil pro tým Alpine, který jen chvíli před tím prohlásil, že právě to se bude dít, vzniklo podezření na dohodu Piastriho s McLarenem. To nyní potvrzují některá australská média.

Štítky: McLaren Oscar Piastri Zveřejněno 5. 08 2022 — Tomáš Richtr

Piastri má (nebo nejspíš měl) smlouvu s týmem Alpine, jehož byl juniorem a náhradním pilotem. Ale když z týmu nečekaně odešel Fernando Alonso, Alpine chtěl povýšit Piastriho na jeho místo. To ale Piastri odmítl.

Manažerem Australana Piastriho je Australan Mark Webber, který s McLarenem podle australských médií vyjednal dohodu, že v týmu vystřídá Australana Daniela Ricciarda.

Proč se tak mohlo stát, pro to je důvodem údajně to, že Alpine prošvihl opci, kterou na Piastriho měl, a tím se stal Piastri volným pilotem.

Alpine s tím nesouhlasí a podle vlastních slov si je jist, že smluvní nároky na Piastriho jsou pořád platné.

Pokud jedna ze stran neustoupí, spor může řešit speciální právní panel pro smluvní spory ve formuli 1. V této souvislosti stojí za zmínku, že každá nová smlouva je dána na vědomí tomuto panelu (Contract Recognition Board). A ten nenašel žádné spory s jinou existující smlouvou, tedy ani s tou mezi Piastrim a Alpinem.