Piastri nebude hrát u McLarenu druhé housle

Šéfinženýr McLarenu prozradil, jak důležitý bude pro tým z Wokingu v nadcházejícím roce nováček Oscar Piastri. Ten by se neměl stát ryzí týmovou dvojkou, přestože jeho kolegou bude podstatně zkušenější Lando Norris.

Štítky: Lando Norris McLaren Oscar Piastri Zveřejněno 6. 12 2022 — Lukáš Štěrovský

Ten je však o pouhé dva roky starší než Piastri, který nahradil zkušeného, leč – minimálně se letos tak jevil – pomalého Daniela Ricciarda. Veterán se vrátil do Red Bullu, McLaren tak bude od mladého Australana potřebovat, aby se rovněž zapojil do vývoje vozu.

„V F1 získáte z čísel velmi dobrou představu o tom, jaká je vaše konkurenceschopnost,“ prozradil šéfinženýr McLarenu Andreas Stella. „U jezdců pak řešíte detaily, které ovlivní konečné procento vašeho výkonu.

Pokud dostaneme dobrá čísla, akceptujeme je, přestože nebudeme mít od druhého jezdce jasnou referenci,“ naráží Stella na to, že Piastriho zpětná vazba budou pro tým stejně důležitá jako ta Norrisova.

„Chceme, aby využil naše znalosti, ale jsme přesvědčeni, že má dostatek talentu a inteligence, aby si tak trochu našel svoji vlastní cestičku,“ dodává šéfinženýr. Podle něj ale bude minimálně zpočátku pro nového jezdce i stáj měřítkem hlavně Lando Norris.

„Myslím, že důležitou referencí pro nás i Oscara bude Lando. Je to reference, kterou velmi dobře známe, protože jsme spolu prošli společným vývojem. Bude referencí i pro Oscara, a to nejen, co se jeho výkonu týče, ale i z hlediska chápání vozu.“