Piastri je volný, byl uvolněn do McLarenu

Oscar Piastri byl očekávaným náhradníkem Fernanda Alonsa u Alpinu, ale chaos, který měl francouzský tým ve smlouvách, nakonec Australana přiměl podepsat kontrakt s McLarenem. Šéf Alpinu Otmar Szafnauer nyní potvrdil, že stáj z Enstone odsouhlasila předčasný konec ve spolupráci s Piastrim a ten se tak může rychleji přestěhovat do Wokingu.

Štítky: Alpine McLaren Oscar Piastri Zveřejněno 12. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Během letních měsíců sváděly dva týmy souboj na trati i mimo ni. McLaren a Alpine se mezi sebou hádaly o Oscara Piastriho. Po přezkoumání celé situace se rozhodlo, že nárok na služby mladého Australana má právě stáj z Wokingu.

To ovšem platí až od roku 2023. Do konce kalendářního roku 2022 (tedy do 31. prosince) je Piastri smluvně vázán k francouzskému týmu. Jedinou propustkou by bylo samotné uvolnění pilota ze strany týmu, a k tomu nyní došlo.

Šéf Alpinu Otmar Szafnauer oficiálně prohlásil, že Oscar Piastri bude předčasně zbaven svých povinností vůči týmu. „Jednali jsme o ukončení smlouvy mezi námi a Oscarem. Nakonec jsme společně došli k rozhodnutí.

Jakmile tato sezona skončí [20. listopadu 2022 – den Grand Prix Abu Dhabí], Oscar už bude volný a může si dělat co bude chtít,“ potvrdil šéf Alpinu. Piastri se tak už bude moci zúčastnit posezonních testů ve voze McLarenu.

Právě kvůli smluvním povinnostem, které Piastri vůči Alpinu stále má, jsme jej ještě v barvách McLarenu nespatřili. Jediná společná akce, kterou nováček v F1 s McLarenem má zatím na kontě, je zcela soukromý test na okruhu Paul Ricard ve Francii s loňským monopostem.

V úterý 22. listopadu na okruhu v Abu Dhabí začínají posezonní testy. Jak bylo zmíněno, Piastri nastoupí za McLaren, jediná změna to ale není. Alonso usedne do Aston Martinu, Gasly do Alpinu, De Vries do AlphaTauri a pokud získá superlicenci, Sargeant se sveze ve Williamsu.