Pět zatáček, pak se Button musel smát

Jenson Button po sedmi měsících znovu usedl do vozu formule 1 a když z něho vystoupil, sršel nadšením. „Musel jsem se sám sobě smát,“ vykládal. Problém mu zatím činí jen jiná filozofie při průjezdech zatáčkami.

Štítky: GP Monaka Jenson Button Zveřejněno 26. 05 2017 — Josef Nekvinda

Trvalo to pět zatáček. Pak, v nájezdu do Mirabeau, se musel smát. Jenson Button si po sedmi měsících znovu užíval momenty, kdy může sedět ve voze formule 1. A hned na jedné z nejslavnějších tratí. Bylo to ale tak trochu jiné svezení, než na co mistr světa z roku 2009 pamatuje z loňského roku. Přece jen, zvykání na zcela nové auto chvíli trvalo. Ve výsledku ale Button nikterak nezaostal.

„Jak jsem se blížil k Mirabeau, musel jsem se sám sobě smát,“ předával své pocity britský závodník po prvním dni v Monaku. „Je to pro mě příjemná zkušenost řídit tyhle auta. Jestli mi to chybělo? Nechybělo, to ne. Ale když naskočíte do auta, rozhodně si užíváte ty okamžiky. Určitě jsem odešel ve správný čas a pilotování vozu formule 1 mi nijak nechybí. Včera jsem si to ovšem opravdu užíval. Více než za posledních pár let.“

Bývalý šampion spojil podstatnou část kariéry s McLarenem a na další vítězství s ním čeká od sezony 2012. Tehdy spolu vyhráli v Brazílii. Jenže situace je v současnosti rapidně odlišná. McLaren je jediným týmem, který letos zatím nezískal ani bod a je tak v Poháru konstruktérů na posledním místě. V Monaku ovšem může být všechno jinak. Zvlášť s přihlédnutím na poslední závod ve Španělsku, kde se Fernando Alonso probojoval až do závěrečné části kvalifikace.

„Když máte možnost dokončit závod, tak vždy podle mě musíte myslet na to, že jsou ve hře body,“ vykládal dále Button a přiznával, že se ve čtvrtek cítil spíše jako nováček než nejzkušenější pilot ze všech. Mohou za to pochopitelně úpravy na vozech jako širší pneumatiky nebo pozměněná aerodynamika. Souběžně s tím tak mohou jezdci projíždět některé zatáčky daleko agresivněji.

„Můžete brzdit daleko později. Problémem pro mě bylo, že jsem si zatím nebyl jistý. Přijel jsem do zatáčky a přemýšlel jsem stále stejně jako minulých sedm let. To pro mě bylo nejtěžší. Je to až šílené tu jezdit s těmito auty. Tabac je neuvěřitelně rychlá a k druhé pasáži Plaveckého bazénu tak přijíždíte super rychle, a to je moc příjemné. O dost více než v posledních několika letech,“ přibližoval Brit své pocity.

Diskuse k článku

Napsat komentář