Pět důvodů, proč se těšit na letošní Monako

Vloni vlivem pandemie Monako v kalendáři absentovalo, o to slavnostnější závod v knížectví letos bude. Níže nabízíme seznam pěti důvodů, díky kterým by Grand Prix Monaka měla být opravdovou lahůdkou.

Štítky: GP Monaka Zveřejněno 19. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

1. Je to Monako

Má cenu dodávat něco dalšího? Závod v ulicích knížectví je jedním z nejprestižnějších vůbec, po loňské absenci se bude jednat o to více očekávanou událost. Samotná trať navíc díky všudypřítomným bariérám nabízí jen minimum prostoru pro chyby a s ohledem ne nepříliš velké možnosti předjíždění ze sebe jezdci musí vydat maximum v sobotní kvalifikaci. Na tribuny se navíc v omezeném počtu vrátí fanoušci, úřady povolily 7,5 tisíce na den, což je asi 40 % kapacity.

2. Souboj Hamiltona s Verstappenem

Těsné kvalifikační rozdíly a mnohdy také bitva kolo na kolo v první zatáčce závodu, to jsou zatím aspekty letošního souboje o titul mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem. Nejinak by tomu mělo být i v Monaku. Ovšem s ohledem na to, že v první zatáčce se těžko předjíždí, znova opakujeme, že klíčová může být už sobotní kvalifikace.

3. Pérez pod tlakem

Monako bude také skutečnou zkouškou pro Sergia Péreze. Ten sice naposledy výsledkově obstál, ale v závodě musel předjet nejednoho pomalejšího soupeře. To samé by pro něj v ulicích lemovaných svodidly mohlo být když ne nemožné, tak určitě minimálně obtížné. Sám Pérez je ale podle svých slov připravený zabojovat o vítězství.

4. Naděje Ferrari a Alpinu

Mexický pilot není jediným, kdo se v Monaku bude poohlížet po příležitosti zajet dobrý výsledek. Velká očekávání mají také Ferrari a Alpine, tedy stáje, které disponují slušnou kvalifikační rychlostí, v závodě ale ztrácejí. To by však v Monaku, kde byli historicky diváci svědky několika zajímavých výsledků, nemuselo být překážkou…

5. Zbarvení McLarenu a jubileum Williamsu

Zvláštní bude monacká velká cena i pro ikonické britské týmy McLaren a Williams. Tým z Wokingu dá staronovým zbarvením vzpomenout na spolupráci s tehdejší ropnou společností Gulf, stáj z Grove zase absolvuje 750. Grand Prix v F1. V rámci oslav pozve do zázemí omezené množství fanoušků, na systému Halo na voze bude navíc sto jmen vítězů soutěže z webové stránky stáje.