Pérezovo trápení se přenáší do Barcelony

Sergio Pérez zažil v Kanadě další špatný víkend. Vlivem událostí z Kanady to mexičan nebude mít jednoduché ani v příštím závodu v Barceloně.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 10. 06 2024 — Dominik Kovář

Možná už to vypadá, že si novináři nebo dokonce fanoušci do výkonů Sergia Péreze “kopou” s oblibou, ale rozhodně tomu tak není. Minimálně z naší strany ne. Víkendovou VC Kanady ale svým kritikům pilot Red Bullu pomyslnou zbraň nabil opět kvalitními náboji..

Už sobotní kvalifikace naznačila, že mexického závodníka čeká další těžký závod. Uvízl již v Q1 a do závodu odstartoval z daleké 16. pozice, zatímco kolega Verstappen stál v první řadě. Závod byl ještě horší. Místo toho, aby Pérez využil proměnlivých podmínek a rychlého monopostu, po většinu závodu se trápil na chvostu pole a počínání ve VC Kanady zakončil v 53. kole, kdy se roztočil a zadním křídlem “políbil” bariéru. S poškozeným vozem dojel Pérez do boxů, kde byl jeho závod ukončen.

Právě na tuto cestu s poškozeným vozem si posvítili sportovní komisaři, kteří vyhodnotili, že Pérezův vůz byl pro pokračování po trati příliš poškozený, čímž učinil situaci na trati nebezpečnou. Red Bull při jednání s komisaři potvrdil, že svému jezdci doporučil, aby se s vozem vrátil do boxu kvůli potenciálnímu výjezdu safety caru. Sportovní komisaři tak udělili týmu finanční pokutu ve výši 25 tisíc eur.

Niť nezůstala suchá ani na samotném Pérezovi. Ten dal na doporučení týmu a od sportovních komisařů mu je trestem penalizace tří míst na startovním roštu pro nadcházející VC Španělska. Pro mexičana jde o velmi nepříjemnou situaci. Po solidním úvodu sezóny získal v posledních třech závodech pouze 4 body za 8. místo v Imole, v Monaku ani Kanadě cíl nespatřil.