Pérezovi sponzoři se snaží zablokovat dohodu Aston Martin – Vettel

Sergio Pérez má na příští rok smlouvu s Astonem Martinem. Jak se ale zdá, na jeho místo se dere čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel. Údajně už dostal od Racing Pointu nabídku – tu se nyní snaží zablokovat Pérezovi sponzoři.

Štítky: Aston Martin Sebastian Vettel Sergio Pérez Zveřejněno 17. 08 2020 — Petr Čermák

Sebastian Vettel se v květnu ocitl bez sedačky na příští rok. Ferrari se s ním rozhodlo neprodloužit a smlouvu nabídnout mladšímu Carlosi Sainzovi, který současně jezdí pro McLaren.

Spekulace o Vettelově přechodu k Mercedesu, McLarenu nebo Renaultu také neměly dlouhého trvání. U Mercedesu si místo pojistil Valtteri Bottas, k McLarenu přejde Daniel Ricciardo, na jehož místo usedne v Renaultu navrátilec Fernando Alonso.

Jaké možnosti Vettelovi zbyli? Vlastně byla už jen jedna – a to Racing Point. Ačkoliv má Sergio Pérez na příští rok smlouvu, je jeho místo v týmu poměrně slabé oproti týmovému kolegovi Lanci Strollovi, jehož otec tým vlastní. V případě, že tým s Vettelem podepíše, bude Pérez ten, kdo půjde z kola ven.

Na tiskové konferenci před GP Španělska se ale Sergio Pérez nechal slyšet, že má místo v týmu jisté, a že spekulace o Vettelově příchodu časem vymizí. Otázkou je, zda se Mexičan pouze nesnaží o zvýšení své ceny na jezdeckém trhu.

Podle italského deníku Gazzetta dello Sport už čtyřnásobný šampion nabídku od Racing Pointu dostal. Tým by mu vyplatil ročně 15 milionů dolarů. Předpokládá se, že k podpisu smlouvy dojde během GP Belgie. S další spekulací přišel německý SpeedWeek. Sergio Pérez se údajně svého místa hodlá držet zuby nehty. Mexičanovi sponzoři mají týmu nabídnout více peněz, pokud Vettelův avizovaný kontrakt zablokují.

Jestliže Pérez u Astonu Martinu zůstane, nezbývá pro Sebastiana Vettela žádné volné (a atraktivní) místo. Němec by si ale mohl dát roční přestávku a o rok později zkoušet své šance znovu – přeci jen se jedná o velmi zkušeného závodníka se zálibou v testování. O Vettelovi je nadále známo, že je schopen trávit dlouhé hodiny se svými inženýry, a že dokáže přesně popsat, co se mu na voze nezdá.

K roční pauze se přiklání i Vettelův bývalý šéf Christian Horner, který vede tým Red Bull. „Pokud by se rozhodl jeden rok vynechat, byl by i nadále pro týmy atraktivní. Nemusí nutně zůstávat ve formuli 1. V tomto sportu dosáhl fenomenálních výsledků.“

Momentálně není Vettel tím, kdo má situaci pod kontrolou. Sebastian Vettel dle všeho pokračovat chce a je to jeho hlavní prioritou, žezlo ale drží Lawrence Stroll, který si musí vybrat, zda do svého týmu povolat zkušeného mistra světa, nebo zda se přiklonit k současnému jezdci, který s týmem letos zahájil už sedmou sezónu. Lawrence Stroll s Astonem Martinem míří vysoko a je pouze na něm, aby posoudil, který je z těchto dvou kandidátů lepší volbou.

Virgin vzal odchod Birda s humorem. Jaguar obdržel “speciální balík”