Pérezova forma je pro Red Bull katastrofou, říká Hill

Další závod, další tragický výkon Péreze. Pro Red Bull je tohle podle mistra světa F1 z roku 1996 Damona Hilla neakceptovatelné.

Štítky: Damon Hill Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 25. 06 2024 — Dominik Kovář

Red Bull zažil v Barceloně další úspěšný víkend. Již několikátý závod v řadě se ale jedná o úspěch na jedné straně garáže. Ta druhá zažívá naprosto opačné stavy. Sergio Pérez se ve Španělsku znovu trápil a skončil osmý. V běžecké terminologii na něj týmový kolega Verstappen čekal v cíli bez půl sekundy celou minutu!

Bohužel se nejedná o ojedinělý případ, nýbrž aktuální stav a začarovaný kruh, ve kterém se Pérez nachází. Red Bull zázrakem (a díky Verstappenovi) po Barceloně, stejně jako po Montrealu, navýšil náskok v poháru konstruktérů. Mohou za to také mizerné výsledky Ferrari v těchto závodech. Situace ale není zdaleka uzavřená a boj o pohár konstruktérů může být letos ještě velice zajímavý.

“Když pomineme McLaren, tak má nejrychlejší vůz ve formuli 1, ale není schopný držet krok s tempem Maxe Verstappena. To znamená, že mezi Verstappenem a Pérez je obvykle čtyři až pět pozic na startovním roštu. To je pro Red Bull katastrofální, pokud chtějí získat maximum bodů a ještě chtějí, aby někdo kryl Verstappenovi záda,” řekl Damon Hill.

Samotný Pérez popsal VC Španělska jako noční můru. Snažil se vymluvit na to, že se v Barceloně moc nepředjíždí, s čímž moc nesouhlasíme – hned několik pilotů nás uplynulý víkend přesvědčilo o opaku. “Myslím, že jsme ještě nikdy tolik neměnili nastavení. Jsme trochu zoufalí, ale snažíme se najít rovnováhu. Na všechno se musíme podívat, ale vidíme světlo na konci tunelu,” uzavřel hodnocení posledního závodu Pérez.