Péreze vyhazov bolí, ale na jeho výkon to nemá vliv

Mexický závodník ve službách týmu Racing Point si zaslouží zůstat ve formuli 1. Myslí si to sportovní šéf F1 Ross Brawn.

Štítky: Ross Brawn Sergio Pérez Zveřejněno 30. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Možná vám to nepřijde, ale Sergio Pérez v královně motorsportu závodí od sezony 2011, tedy už deset let, během kterých osmkrát stanul na stupních vítězů, a to neměl k dispozici špičkové vozy. Taková kariéra se nepoštěstí jen tak někomu… jenže teď má Pérez problém, jelikož u týmu Racing Point (příští rok Aston Martin) ho nahradí Sebastian Vettel a Mexičan zatím jiné místo v záloze nemá.

„V Rusku to byl od Sergia Péreze další skvělý výkon, a to v době, kdy odchází od týmu Racing Point,“ říká sportovní šéf F1 Ross Brawn. „To, že jej tým propustil ve prospěch Sebastiana Vettela, ho očividně stále bolí, ale nevypadá, že by to mělo vliv na jeho formu na trati. Když už nic jiného, tak ho to motivuje,“ naráží Brawn na závod v Soči, kde Pérez dojel čtvrtý.

„Bylo to o to působivější, že na rozdíl od týmového kolegy Lance Strolla neměl na voze velká vylepšení. Zajet za těchto okolností takový výsledek, to ukazuje, proč si zaslouží zůstat v F1.“

Čínské retro elektro? To je nový koncept Great Wall Ora