Pérez: Za můj odchod z McLarenu mohla politika, ne výsledky

Mexický závodník se rozpovídal o nepovedené štaci u McLarenu a o prvních dojmech ze stáje Red Bull. V ní Sergio Pérez zažívá něco, co se obzvláště ve formuli 1 poštěstí málokomu – druhou šanci být součástí předního týmu.

Štítky: McLaren Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 6. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Pérez do světa formule 1 vstoupil ve velkém stylu, ve spíše průměrném vozu Sauberu dokázal získat stupně vítězů a málem i triumf v závodě. I proto ho teprve dva roky od Mexičanovu debutu podepsal pro sezonu 2013 McLaren. Na ten ale dolehla výsledková krize a Pérez se po roce poroučel.

„Tehdy bylo v McLarenu podle mého hodně politiky, protože z jezdeckého hlediska jsem na tom nebyl tak zle,“ domnívá se dnes Sergio Pérez, byť na body s týmovým kolegou prohrál. „Šel jsem jako celkem nezkušený do týmu, který byl postavený kolem Jensona Buttona jakožto světového šampiona.

V kvalifikacích jsem ho porážel. Myslím, že diváci sami mohli vidět, že ten mladý kluk má rychlost. Ale šlo i o další věci a hodně jsem se toho tehdy naučil. Myslím, že teď jsem mnohem kompletnější jezdec. Pokud nebudu teď schopen něco zvládnout, už se mi to nepodaří asi nikdy,“ přesouvá se Pérez do současnosti.

„Arogantní“ Pérez vyrostl jako pilot, ale ne jako osobnost

Angažmá u Red Bullu je pro něj v podstatě druhou šancí u špičkového týmu, kterou nechce promarnit. Překážkou na cestě k úspěchu ale bude houževnatý Max Verstappen. „Znám ho natolik, abych o něm mohl říci, že v autě chce jet tak nejrychleji, jak je to možné. Mimo vůz je ale úplně v pohodě.

Takové jsou moje první dojmy. Pracujeme spolu dobře, týmu dáváme podobnou zpětnou vazbu ve smyslu toho, jakým směrem bychom se měli vydat. Rozhodně si myslím, že se toho od Maxe mohu hodně naučit, a snad to tak je i naopak,“ tvrdí Pérez.

Mexičan se těší zejména na domácí velkou cenu, kde je tradičně Red Bull velmi silný. „Vyhráli tam dost závodů, takže si dokážete představit, že pokud bych vyhrál, bylo to pro mě něco výjimečného. Musím ale teď jít závod od závodu a ujistit se, že jsme v silné pozici, co se celkového šampionátu týče,“ uvědomuje si.

Volkswagen pracuje na autonomních vozidlech, představit by se měla dodávka

V McLarenu měl vyhrávat, nakonec z toho bylo kvůli slabému vozu jen 11. místo a vyhazov.