Řešení problému Force Indie je prý snadné: Ocon musí změnit přístup

Sergio Pérez promluvil o týmovém kolegovi Estebanu Oconovi poté, co s ním ve Velké ceně Ázerbájdžánu boural. Oba jezdci tehdy přišli o značné množství bodů kvůli poškození aut.

6 Štítky: Esteban Ocon Force India Sergio Pérez Zveřejněno 6. 07 2017 — Šimon Trantina

Dvojice pilotů Force Indie po druhém restartu závodu v Baku bojovala na vysokých příčkách, když Ocon v nájezdu do druhé zatáčky zkusil velmi agresivní předjížděcí manévr na vnitřek. Došlo ke kolizi, Pérez musel později ze závodu odstoupit. Ocon sice zajel solidní šesté místo, vzhledem k průběhu závodu se však o úspěchu mluvit nedá.

Sergio Pérez, zkušenější jezdec indického týmu trvá na tom, že šlo bouračce zabránit. Nechce však, aby vedení stáje zasahovalo do dění na trati. Jediné, co se podle něj musí změnit, je přístup jeho týmového parťáka.

„Je nejlepší, abychom já s Estebanem mohli normálně závodit, musíme si však definovat, co závodění znamená. Když je vám řečeno, že můžete závodit a vy hned natlačíte týmového kolegu do zdi, není to správné uvažování.

Očekávám, že bude dost chytrý na to, aby si uvědomil, co udělal špatně a změnil své chování ve prospěch týmu. Musí si prostě uvědomit, že závodění je pouze závodění s jiným autem, ne bourání. Myslím, že všichni ostatní jezdci mohou závodit s týmovým kolegou a mají respekt k druhému autu a jiným soupeřům.

Během čtyř let v týmu s Nikem Hülkenbergem jsme neměli jediný problém a mohli jsme volně závodit, i když jsme měli velké souboje na trati. Dokud bude Esteban chápat, o čem závodění je, mělo by to být jasné,“ říká Mexičan.

Pérez také dodal, že incident z Baku byl naprosto zbytečný, protože přišel v době, kdy Ocon už dokončil předjetí, takže nebyl žádný důvod k vytlačení mimo trať.

„Manévr byl už hotov. Nemyslím si, že by byl chybou jeho nájezd na obrubník, protože jsme už byli na začátku rovinky a ke kontaktu došlo po výjezdu ze zatáčky. Byl přede mnou a nedal mi dostatek místa. Člověk nemusí být žádný génius, aby tohle chápal.“

Dlouholetý pilot Force Indie prý s týmovým kolegou o incidentu zatím vůbec nemluvil, ale dal jasně najevo, jak byl s jeho jednáním nespokojen kvůli promarněné příležitosti na pódiové umístění. Tato kontroverze ještě přilila olej do ohně po závodě v Kanadě, kdy Pérez odmítl instrukce od týmu pustit rychlejšího Ocona před sebe, a dát mu tak šanci předjet třetího Daniela Ricciarda.

Došlo tak k tvrdému souboji mezi dvěma růžovými auty, který vyústil také ve ztrátu cenných bodů, protože bitvy využil Sebastian Vettel a podařilo se mu dostat jak před Péreze, tak Ocona. Když auta Force Indie kolidovala i o čtrnáct dní později v Ázerbájdžánu, šlo tak o druhý incident v rozmezí dvou velkých cen, čehož litoval hlavně Sergio Pérez kvůli týmu.

„Myslím, že to, co se stalo v Baku, bylo z pohledu týmu nepřijatelné. Měl jsem několik týmových kolegů a soupeření s nimi bylo vždy intenzivní, nikdy však tolik, abych s nimi nepodmíněně boural.

Estebanovi jsem dal dost místa na provedení manévru. V době kolize už byl přede mnou, takže nebyl žádný důvod, aby nám oběma pokazil závod. A konečně to byl tým, který za tuto chybu zaplatil nejvíce.“

Situace ve Force Indii eskaluje. Pérez má Oconovo chování za nelogické

 

Diskuse k článku

6 komentářů: “Řešení problému Force Indie je prý snadné: Ocon musí změnit přístup”

 1. Tomáš Richtr Tomáš Richtr napsal:

  Naprosto souhlasím s tímto popisem

  Mansell: Po pravdě Sergio určitě nejezdí v rukavičkách, ale v pořádných boxerkách, myslím si, že Ocon jen přestal být tím utlačovaným a to Perézovi vadí

 2. Tomáš Richtr Tomáš Richtr napsal:

  To se stává, lidé mají různé názory 🙂

  FrancoisCEVERT: Já a určitě i Pérez nesouhlasí

 3. FrancoisCEVERT napsal:

  Tomáš Richtr:
  Itimi, tenhle příběh mi přijde strašně zajímavý. Sergio v Kanadě byl drsnější než Ocon v Baku. Ale jeho vyjádření jsou hodně silná Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet! Jsem moc zvědavý.

  ..“Sergio byl v Kanadě „drsnější“ než Ocon v Baku“…
  Já a určitě i Pérez nesouhlasí, v Kanadě jel na 100%. Nebyl důvod vůz tlačit na limit a hlavně vůbec řešit něco „za sebou“,. od toho tam byl mladej, který měl automaticky s lepšími pneumatikami co nejvíce bránit pozice před Vettelovým FERRARI a zároveň tak taky co nejvíce šetřit vůz. Ocon to udělal přesně na opak: zahrál si na Pironiho proti Gillesi z 82″ v Imole. Dále je neomluvitelný Oconův „zkrat“ v podobě „Bottasovy“ tedy stejně o něco později zopakované chyby, s následkem likvidace 1/2 týmu teď v Baku, Checovi tak zkončila zasloužená pohoda v týmu, která mu nejvíce vyhovuje, prostě: klid. Místo toho se na něj valí tlak jako dříve v Mclarenu. Pérezovi stále věřím, že to prostřednictvím svých bohatě nabitých zkušeností ustojí. Letos není důvod Force Indií nějak zvlášť tlačit do předu, ba naopak, (4)místo stačí zbytek na další vývoj pro s. (2018).

 4. Mansell napsal:

  Po pravdě Sergio určitě nejezdí v rukavičkách, ale v pořádných boxerkách, myslím si, že Ocon jen přestal být tím utlačovaným a to Perézovi vadí, ono je vždy problém, když máte v týmu dva +- stejně silné jezdce. A tým musí byt hodně dominatní aby dva kouhouty na jednom hnoji zvládl.

 5. Tomáš Richtr Tomáš Richtr napsal:

  Itimi, tenhle příběh mi přijde strašně zajímavý. Sergio v Kanadě byl drsnější než Ocon v Baku. Ale jeho vyjádření jsou hodně silná 🙂 Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet! Jsem moc zvědavý.

  Itimi:
  Treba začať od seba, uz v montreale to prilis chytre nebolo 🙂

 6. Itimi napsal:

  Treba začať od seba, uz v montreale to prilis chytre nebolo 🙂

Napsat komentář