Pérez se zlepšil. Díky perfekcionismu Red Bullu

Když byl na konci sezony 2020 po vyhazovu z dnešního Aston Martinu Sergio Pérez bez sedačky, Red Bull se uvolil dát mu šanci na jeden rok. Přestože je Mexičan zkušeným mazákem, překvapilo jej, kolik se toho během dvanácti měsíců u Rudých býků naučil. Výsledkem je, že před druhou společnou sezonou je z něj lepší jezdec.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 10. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

Na otázku, co se naučil během své první sezony v týmu bojujícím o mistrovský titul, Perez v rozhovoru pro GPFans odpověděl: „Upřímně řečeno, naučil jsem se hodně. Red Bull vás opravdu tlačí k tomu, abyste dosáhli maxima. Neplatí to jen pro jezdce, ale také inženýry, mechaniky a šéfy týmu.

Christian Horner – nejdéle sloužící šéf týmu formule 1

Všichni se snaží dosáhnout perfektního výsledku. Byla to ohromná zkušenost, která mě jako jezdce posunula na jinou úroveň,“ řekl vítěz Velké ceny Sachíru 2020, který vloni přidal do statistik triumf v Baku a několik pódií v druhé polovině sezony, což mu zajistilo umístění v první čtyřce v Poháru jezdců.

Přestože několikrát Mexičanovy výkony zakolísaly, do startu nového šampionátu si věří. „Už máme základ, na kterém můžeme pracovat a zlepšovat ho, takže to je obrovský rozdíl. Také znám lidi. Už vím, koho se na co zeptat a jak z každého jednotlivce kolem sebe dostat maximum. V porovnání s loňskem to je úplně odlišná situace,“ ví dobře.