Pérez: Red Bull mi jasně sdělil, že nejsem týmovou dvojkou

Mexický pilot popsal průběh rozhovorů mezi ním a Red Bullem, ke kterým zavelel po konci Grand Prix Španělska. Red Bull totiž nesplnil svůj slib, který dal Sergiu Pérezovi v úvodu závodu poté, co přepustil pozici kolegovi Maxi Verstappenovi. Jezdci si později měli pozice opět prohodit, to se ale nestalo, naopak – Pérez nesměl s Nizozemcem bojovat.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 29. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

„Mluvili jsme o tom po závodě,“ přiznal Sergio Pérez s tím, že vztahy jsou dobré a kauza je zažehnána. „Měl jsem pocit, že jsme mohli zkusit taktiku na dvě zastávky, což tým vzal v potaz. Nakonec se jako správná ukázala taktika tří zastávek, kterou mi nařídili, na čemž jsme se shodli. V Red Bullu panuje skvělá atmosféra, pro tým to byl úžasný výsledek.“

Znamená to tedy, že Pérez je pouze týmovou dvojkou? „Tým mi dal jasně najevo, že mám jeho plnou podporu,“ odmítá Mexičan, podle kterého není stanovena týmová jednička. „Jde o situaci v konkrétním závodě. Tým má vždycky větší přehled oproti vám, když sedíte v autě,“ popisuje Mexičan.

Do další smlouvy s Red Bullem se ale zatím nežene. „V tuto chvíli to není nejvyšší priorita. Jsme uprostřed sezony a s Helmutem Markem a Christianem Hornerem nikdy není snadné vyjednat kontrakt. Ale myslím, že obě strany jsou spokojeny a brzy na to dojde,“ tuší Pérez.

Pérez osočil Red Bull: Porušili svůj slib