Pérez: Potvrá pět závodů, než dostanu z auta úplně všechno

Na Sergia Péreze čeká první sezona u Red Bullu. Chvíli potrvá, než si zvykne na nový vůz. Mexičan tuto dobu odhaduje na prvních pět závodů. Poté chce být vyrovnaným soupeřem Verstappena.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 19. 03 2021 — Vašek Štěpánek

Sergio Pérez má za sebou první předsezonní testy u rudých býků. Celkově odjel 166 kol a během nedělního dopoledne také zaznamenal nejrychlejší čas, který byl v odpoledních hodinách překonán Maxem Verstappenem. Testy u Red Bullu probíhaly hladce. Také proto se očekává, že by se stáj z Milton Keynes letos mohla stát rovnocenným soupeřem dominantního Mercedesu.

Letošní předsezonní testy v Bahrajnu byly pro Mexičana obzvlášť atypické. Pérez po sedmi letech přestoupil do jiného týmu a také bude pracovat se zcela novým motorem Honda. Prostor pro maximální přípravu však úplně nedostal, letošní testy trvaly pouze tři dny.

Red Bull definoval Pérezovi cíle

„V tomto směru to bylo velmi zajímavé. Neměli jsme tolik času jako v minulých letech. Rozhodně to byla ta nejkratší příprava, kterou jsem ve své kariéře zatím měl,“ naráží Pérez na nejkratší předsezonní testy v historii.

„V autě se toho musím ještě hodně naučit, pokud z něj chci dostat maximum. Spolu se svými inženýry musíme dál tvrdě pracovat. Myslím, že to nejlepší co teď mohu udělat je být trpělivý. Nemohu mít přehnaná očekávání hned od prvního závodu.“

Na otázku jak dlouho mu bude seznamování se s vozem trvat Pérez odpověděl: „Je těžké určit přesný počet závodů, ale myslím si, že kolem pěti. Hned na úvod budeme závodit ve zcela odlišných destinacích a v jiných podmínkách. To by mi mohlo pomoci vůz pochopit ještě rychleji, uvidíme. Řekl bych ale, že po prvních pěti Grand Prix bych měl být dostatečně rychlý a připravený z vozu dostat úplné maximum.“