Pérez o rozdílech mezi Racing Pointem a Red Bullem

Sergia Péreze čeká první sezona u Red Bullu. Předchozích sedm let hájil Mexičan barvy týmu Force India / Racing Point a před prvním závodem sezony 2021 uvedl, že bude muset výrazně upravit svůj jízdní styl, aby naplno využil potenciálu RB16B. Současně se rozpovídal o rozdílných ambicích obou týmů a jejich filozofii.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 23. 03 2021 — Vašek Štěpánek

Minulý týden si Pérez odbyl svůj debut v Red Bullu během předsezonních testů v Bahrajnu. Rudí býci se díky působivému průběhu testů nyní jeví jako favorité na první závod sezony, který se uskuteční rovněž v Bahrajnu. Pérez během testování odjel 166 kol a v dopolední části v neděli zaznamenal nejrychlejší čas.

Nový pilot Red Bullu uvedl, že si na zcela jiný vůz stále zvyká.

„Nastavení vozu je úplně jiné, než na které jsem byl zvyklý u Racing Pointu. Čas na jedno kolo zde najdu zcela jinými procesy a postupy. Jízda na delší vzdálenost je také odlišná, vyžaduje si jiný jízdní styl. Všechno je u Red Bullu jiné. Rozdíly najdete v nastavení vozu, v aerodynamice a v ovladatelnosti monopostu,“ přiznal Pérez.

V loňské sezoně se Pérezovi podařilo dosáhnout mimořádného úspěchu. Jako jediný pilot ve třináctileté historii týmu Force India / Racing Point dokázal vyhrát závod. Šlo konkrétně o bláznivou GP Sachíru. I přes tento úspěch si je Pérez vědom dalšího velkého rozdílu mezi růžovými monoposty a týmem nápojového giganta – vítězná mentalita.

„Red Bull je obrovský tým. Vyhrál čtyři tituly mistra světa v řadě, tudíž je zde očividná vášeň a touha po vítězství. Každý, kdo zde pracuje, přemýšlí o jediném – o výhře. Vítězství je zde vše. U Racing Pointu jsem na to nebyl zvyklý, protože jsem neměl takové auto k dispozici.

Jste zde, abyste maximalizovali svůj výkon, jenže v Red Bullu to znamená vyhrát závod. U Racing Pointu to znamenalo získat body a občas zabojovat o stupně vítězů. Samotné myšlení týmu je zcela odlišné. Každý je zde připravený a motivovaný dát to toho vše už od prvního dne.“

Prvním dnem pro Sergia Péreze bude 28. březen, kdy se zúčastní GP Bahrajnu jako pilot stáje z Milton Keynes.