Pérez navzdory lepšímu autu volá po pomoci od Red Bullu

Sergio Pérez chce, aby Red Bull v nadcházejících závodech změnil způsob řízení svého vozu, aby mohl zlepšit vlastní výkon.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 30. 08 2022 — Jiří Košta

Svou druhou sezonu v týmu začal silně, získal svou první pole position v kariéře na okruhu v Džiddě a vyhrál Velkou cenu Monaka. Zatímco však týmový kolega Max Verstappen v průběhu sezony zlepšil svůj výkon a pohodlí ve voze, Pérez se stále více propadal.

„Vůz se od začátku sezony určitě zrychlil. Ale rozhodně se necítím tak pohodlně jako na začátku sezony.”

Pérez se ve Spa kvalifikoval téměř o osm desetin sekundy pomaleji než Verstappen. Přestože jeho týmový kolega byl penalizován za výměnu motoru, Pérez ho nedokázal porazit po startu z druhého místa a dojel s odstupem 17,8 sekundy za Verstappenem.

Po závodě Pérez přiznal, že jeho pohodlí ve voze je něco, na čem musí ze své strany zapracovat.

„Někdy… se pro vás věci stanou přirozenějšími, abyste ze svého auta dostali maximum. Někdy musíte pracovat opravdu tvrdě a jít v analýze velmi hluboko, abyste se ujistili, že jste schopni vytěžit maximum. Takže to vypadá, že jsme v tomto okně v tuto chvíli.”

Mexičan věří, že klíčem ke zlepšení jeho komfortu ve voze je změnit způsob, jakým to tým nastaví v budoucích závodech.

„Opravdu doufám, že od tohoto víkendu budeme jezdit s vozy mírně odlišnými, abychom byli schopni odhalit některé rozdíly, které mohou přinést určitý výkon na naší straně.”

Šéf týmu Red Bull Christian Horner však věří, že rozdíl ve výkonu jeho jezdců minulý víkend byl způsoben tím, že „Max byl prostě ve své vlastní lize.“

Mercedes chystá návěs, který by mohl konkurovat Tesle