Pérez má pozitivní test na koronavirus, v Británii nepojede

Mexický závodník neprožívá dobré období. Jeho budoucnost u týmu Racing Point nevypadá růžově, Péreze by mohl nahradit Sebastian Vettel. Teď přišla další rána – Pérez je pozitivní na koronavirus, v Británii nenastoupí. Stal se tak prvním nakaženým pilotem ve startovním poli.

Štítky: GP Velké Británie Sergio Pérez Zveřejněno 30. 07 2020 — Lukáš Štěrovský

Spekulace se objevily už v průběhu dne poté, co bylo zveřejněno, že Mexičanovi vyšel první test nejasně. Pérez se uchýlil preventivně do karantény, a bohužel pro všechny fandy F1 oprávněně – druhý test už prokázal nákazu, Mexičan tak na Silverstone nepojede. S ohledem na délku onemocnění, které může trvat i několik týdnů (běžná je dvoutýdenní karanténa), je tak skoro jasné, že Pérez nenastoupí ani za týden na druhém závodu na Silverstone.

Zatím není jasné, jak se pilot nakazil. Na okruh ale nedorazil, víkendový program by tak měl proběhnout podle plánu, na čemž tým spolupracuje s Mezinárodní automobilovou federací. Stáj uvedla, že spolu s Pérezem do karantény putuje malý okruh členů týmu, kteří byli s jezdcem v osobním kontaktu. Podle prohlášení týmu se jezdec cítí fyzicky dobře.

Racing Point zřejmě až v pátek oznámí, kdo Péreze o víkendu nahradí. Rezervními jezdci jsou Stoffel Vandoorne a Esteban Gutiérrez. Zmiňuje se ale například i jméno Nika Hülkenberga…