Pérez je nadšený otevřeností Albona, pomohl mu k vítězství v Baku

Jak velkou roli hraje v dnešní době rezervní jezdec formule 1? Větší než by se na první pohled mohlo zdát! Důkazem toho je i vítězství Sergia Péreze v GP Ázerbádžánu, za které prý vděčí Alexanderovi Albonovi.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Sergio Pérez Zveřejněno 11. 06 2021 — Lukáš Štěrovský

Albon, který o místo závodního jezdce Red Bullu po loňské sezoně přišel, dál spolupracuje s týmem jako rezervní pilot. A přestože se na dráze neobjevuje, pro stáj odvádí spoustu černé práce na dálku v továrně.

„Vehementně pracuje na simulátoru s inženýry,“ potvrzuje Sergio Pérez. „Když jsem přišel do týmu, nečekal jsem, že bude vůči mně tak otevřený. Ale vysvětlil mi všechno, jak auto pracuje a potíže, které s ním měl.

To od něj bylo s ohledem na to, že šlo o první den, velice pěkné a moc si toho vážím. Stejně jako jeho práce, kterou během závodního víkendu odvádí s týmem na simulátoru,“ naráží Mexičan na praxi z posledních let.

Ze zákulisí jedinečného příběhu velké ceny F1 na 2 kola

Po pátečních trénincích zejména u větších týmů platí, že data z vozů pošlou do továrny, kde rezervní jezdci pracují celou noc na simulátoru a zkouší zvolené nastavení, respektive se jej snaží vylepšit. Stáje pak navrhované změny případně zkouší ve třetím tréninku.

„Jde o týmovou práci, a tam kde jsme, jsme díky každému členovi,“ uvědomuje si Pérez, který ale současně ví, že nebýt problémů s pneumatikami, v Baku by se radoval jeho týmový kolega. „Myslím, že Max jel skvěle a zasloužil si vyhrát. Udělal všechno perfektně, měl jen smůlu.“

Mexičan měl naopak štěstí při restartu, když se před něj dostal Lewis Hamilton, ale vzápětí chyboval. „Snažil jsem se dobře odstartovat, ale z mnoha důvodů se to nestalo. Ale nakonec to bylo asi správně. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych zůstal před Lewisem a on měl potíže s brzdami…“

A jak se závodník Red Bullu staví k restartu na pouhá dvě kola, který byl podle mnohých jen vynucenou show? „Pro fanoušky to bylo fantastické. Vyšlo to dobře, ale na jezdce to vyvinulo velký tlak,“ krčí rameny Sergio Pérez.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Checo Pérez (@schecoperez)

Oslava Pérezova druhého vítězství v F1.