Jezdci fandí Van der Gardemu. Týmy se mají k jezdcům chovat slušně, říká Pérez

Sergio Pérez je rád, že se Giedo van der Garde postavil Sauberu a vysoudil si závodní sedačku.

Štítky: Giedo van der Garde Sauber Sergio Pérez Zveřejněno 12. 03 2015 — Jan Pastorek

Sergio Pérez je rád, že se Giedo van der Garde postavil Sauberu a vysoudil si závodní sedačku.

Australský soud potvrdil, že Sauber musí Gieda van der Gardeho nechat závodit, a přijal opatření, která ho k tomu mají donutit. Pokud se Sauber rozsudku nepodřídí, v pátek dopoledne můžou nastoupit v paddocku exekutoři a zabavit mu závodní vybavení.

Pérez v tomto směru Van der Gardemu fandí. „Takhle by se k jezdcům chovat neměli,“ řekl. „Jezdce by měli respektovat. Jezdec může být silný. My tu pracujeme. My tuhle práci a kariéru potřebujeme, takže není férové, když se k vám lidé nechovají tak, jak by měli.“

„Nezáleží na tom, jestli jste jezdec nebo inženýr, se všemi má být zacházeno spravedlivě, a pokud je tu smlouva, měla by být dodržena, protože existují pravidla, a těch je třeba se držet. Občas ve formuli 1 slyšíte, že má jezdec smlouvu a že je vyhozen, nebo že jsou tu jezdci, kterým dluží peníze za tři nebo čtyři roky.“

„Myslím, že je Giedo dobrým příkladem, jezdec by měl bránit svá práva. Vidím to jako dobrou věc nejen pro jezdce, ale pro všechny, kdo pracují ve formuli 1, že by s nimi mělo být zacházeno jako s jakýmkoliv jiným pracovníkem ve světě.“

Stejný názor vyjádřil Nico Hülkenberg: „To, co dělá, je férové. Jen bojuje o to, co si zaslouží, co mu řekli a co mu slíbili.“

Pilot McLarenu Jenson Button pak podpořil Van der Gardeho nepřímo: „Když bude řídit on, nebude to problém z hlediska bezpečnosti. Podle mě není férové, že to využili (argument bezpečnosti) proti Giedovi.“

Diskuse k článku

Napsat komentář