Pérez byl v McLarenu pod větším tlakem než je nyní v Red Bullu

Sergio Pérez si v ulicích hlavního města Ázerbájdžánu dojel pro své druhé vítězství v kariéře a první s Red Bullem. Mexičanův otec je na svého syna velmi hrdý a také si trochu pošťouchnul do McLarenu, ve kterém v roce 2013 Pérez závodil.

Štítky: McLaren Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 13. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Podle Antonia Péreze Garibaye byl tlak v roce 2013 u McLarenu daleko větší než ten, kterému čelí jeho syn Sergio u rudých býků dnes.

„Pokud se mě zeptáte, který tlak byl pro Checa hůře zvládnutelný, byl to ten u McLarenu před osmi lety. Tehdy jejich auto nebylo konkurenceschopné, i tak po něm chtěli neustále takové výsledky, které s jejich autem zajet nemohl.

V tomto týmu (u Red Bullu) je to lepší. Jistě, tlak tu je, a i tady po něm chtějí výsledky. Zároveň mu tady jsou ale schopni dodat potřebný materiál a vůz, díky kterému může prokázat, co umí,“ uvedl Pérezův otec.

V roce 2013 podepsal Sergio Pérez s McLarenem víceletou smlouvu, která zajišťovala týmu z Wokingu nového a perspektivního pilota, což McLaren po odchodu Lewise Hamiltona potřeboval. O rok dříve totiž na sebe mladý Mexičan upozornil třemi stupni vítězů se Sauberem.

Zářivá budoucnost se však nenaplnila. McLaren pro rok 2013 připravil monopost, který nebyl schopný bojovat ani o samostatná podiová umístění a na konci roku byl Pérez z McLarenu odejit.

Na vině byla Checova frustrace z podprůměrných výsledků a také špatná chemie mezi pilotem a týmem. Pro rok 2014 se Pérez přestěhoval do Force Indie. U McLarenu jej v témže roce nahradil Kevin Magnussen.

Antonio Pérez Garibay ještě dodal, že se jeho syn u Red Bullu cítí dobře a zvyká si na nové prostředí. „Vidím svého syna, který je mnohem uvolněnější a který rozumí svému autu.“