Penalizace za závodní incidenty jsou nesmyslné

Franz Tost, hlavní představený týmu Toro Rosso, apeluje na vedení formule 1 s žádostí o zrušení „nesmyslných“ penalizací pro jezdce a zavedení větší volnosti pro souboje na trati. Komisaři jmenovaní Mezinárodní automobilovou federací během letošní sezony rozdali neobvykle velké množství penalizací za příliš velkou agresivitu při soubojích o pozici mezi jezdci. Tost je toho názoru, že…

Štítky: Dave Ryan FIA Franz Tost Zveřejněno 29. 10 2016 — Šimon Trantina

Franz Tost, hlavní představený týmu Toro Rosso, apeluje na vedení formule 1 s žádostí o zrušení „nesmyslných“ penalizací pro jezdce a zavedení větší volnosti pro souboje na trati.

Komisaři jmenovaní Mezinárodní automobilovou federací během letošní sezony rozdali neobvykle velké množství penalizací za příliš velkou agresivitu při soubojích o pozici mezi jezdci. Tost je toho názoru, že F1 by měla být především o zábavě a její nynější priority jsou špatné.

„Měli bychom se zbavit penalizací a nesmyslů, jako když dojde ke kontaktu mezi jezdci a jeden z nich je za to penalizován. Za podobné věci by se nemělo ani chodit ke komisařům, natož dostávat penalizace.

Chceme mít zajímavé závody, které se občas skládají i z kontaktů a bouraček, i to chtějí lidé vidět. Formule 1 má být zábavná, kvůli pravidlům se však na trati nic neděje,“ říká Rakušan.

Dlouholetý výkonný ředitel Toro Rosso si také myslí, že FIA musí najít způsob, jak docílit rovnováhy ve výkonnosti mezi týmy.

„Hodně mých přátel mi říká, že se již na formuli 1 nedívají, protože dva mercedesy jsou stále vepředu a pokud se nevybourají v prvním kole, je po závodě. Musíme nějak zajistit, aby auta byla více vyrovnaná.

Nejlepší by bylo, pokud by o prvenství bojovaly dva až tři týmy a až do úplného konce se nevědělo, kdo bude mistrem světa.“

Tostův postoj sdílí i šéf Manoru Dave Ryan, který je rovněž toho názoru, že penalizací již bylo dost.

„Jezdci jsou na trati příliš svazováni pravidly a regulemi. Některá nedávná rozhodnutí ohledně napomenutí a penalizací jsou již za hranou. Piloti již nemůžou naplno závodit, pokud tak udělají, jsou penalizováni.

Již není moc jezdců, kteří by nebyli svazováni regulemi, pravidly a zákazy ze všech možných stran. Prostě jim nikdo nedovolí dělat si, co chtějí. Trochu tomu rozumím, ale potřebovali bychom více zajímavých osobností, které by se mohly rozvíjet.

Lewis Hamilton je neustále kritizován za to, co dělá. Nechápu proč, co říká a co dělá je jeho věc. Pokud by bylo více takových jezdců, bylo by to lepší pro sport jako takový,“ prohlásil Ryan.

Čtěte dále: Ricciardo: Únikové zóny mě frustrují, souhlasím se zdmi

Za podobný souboj byl Nico Rosberg v průběhu sezony pokutován již dvakrát. Správné rozhodnutí?

Za podobný souboj byl Nico Rosberg v průběhu sezony pokutován již dvakrát. Správné rozhodnutí?

Diskuse k článku

Napsat komentář