Pěkně jsme to Ferrari zavařili, raduje se Hamilton

Mercedes si v GP Kanady dojel pro první letošní double.

1 Štítky: GP Kanady Mercedes Zveřejněno 11. 06 2017 — Pavel Fabry

Vítěz Velké ceny Kanady Lewis Hamilton se nechal slyšet, že silný výsledek Mercedesu na okruhu Gillese Villeneuva je velkou ránou pro úhlavního rivala, tým Ferrari. Zatímco stáj z Brackley vybojovala svůj první letošní double, tým z Maranella naopak letos poprvé chyběl na stupních vítězů. Výsledek je tak v podstatě naprostým opakem situace z Monaka.

“Byl to úžasný víkend, nemohu být šťastnější, v první řadě za tým,” řekl Hamilton, který v Kanadě vyhrál již pošesté. “Z Monaka jsme odjížděli s tím, že si všichni opravdu drbali hlavu, chtěli pracovat a táhnout za jeden provaz a to se nám podařilo.

Za těch pět let jsem tým neviděl pracovat tak soudržně a jít za jedním cílem, porozumět vozu, přijet sem a dosáhnout toho, čeho jsme dosáhli. Pěkně jsme to Ferrari zavařili.”

Mercedes se díky kanadskému výsledku posunul před Ferrari do čela Poháru konstruktérů s náskokem osmi bodů. Sám Hamilton snížil náskok Sebastiana Vettela ve vedení šampionátu na 12 bodů.

“Odvedli (Mercedes) tak skvělou práci, zanalyzovali, co bylo špatně, všechny body, tady jsme chybovali a tohle musíme udělat, abychom to spravili, byla to zkrátka úžasná týmová práce,” pochvaloval si Hamilton. “Auto je zpátky tam, kde by mělo být. Neznamená to, že to tak bude vždycky. Ačkoliv v Monaku by bylo krásné vyhrát, já jsem rád, že se to stalo v dřívější fázi sezony. Mělo by nás to teď posunout do dobré pozice.”

Týmový kolega Valtteri Bottas dodal: “Jak Lewis řekl, jsem taky rád za nás jako tým, je pozoruhodné vidět, co jsme byli schopni udělat za pouhé dva týdny, všichni v týmu pomohli se zlepšit.”

Fin dojel do cíle druhý se ztrátou 20 sekund na Hamiltona, svůj závěrečný stint totiž odjel na žlutě značené měkké směsi pneumatik, zatímco Brit závod dojížděl na ultraměkké směsi.

“(Měkká) nebyla až tak dobrá, jak jsem čekal, takže tempo mi scházelo,” přiznal. “I tak jsem nakonec věděl, co musím udělat, dovézt auto do cíle a získat ty body.”

Diskuse k článku

Napsat komentář