Páteční analýza GP Bahrajnu: Ferrari muselo odkrýt karty – není tak rychlé, jak vypadá

Výsledky pátečních tréninků na druhý závod letošní sezony, GP Bahrajnu, zvedly vlnu diskuzí na téma, že Ferrari je rychlejší než Mercedes. Jako tomu bylo během testů v Barceloně. Skutečná realita je ale daleko méně jednoznačná.

Štítky: GP Bahrajnu Zveřejněno 30. 03 2019 — GPF1.cz

Ferrari si zapsalo ve druhém tréninku čas, který je o více než půl sekundy rychlejší, než co zajel nejlepší Mercedes. Výsledek, který působí velmi dominantně. Ale Ferrari samotné neobvykle přiznalo, že během pátečních tréninků na GP Bahrajnu navýšilo výkon svých pohonných jednotek, aby si ověřilo úpravy aut aplikované po zjištěních v důsledku chabého výsledku během Velké ceny Austrálie.

Ferrari se paradoxně cítí nekomfortně na konci pátečních tréninků z Bahrajnu.

Statistika výše ukazuje rozdíly v režimu kvalifikačních simulací, ve kterých zdánlivě Ferrari jednoznačně dominuje. Hodnoty rozestupů jsou hodnoty v sekundách.

Když ale došlo na simulaci závodního tempa, Mercedes byl přesvědčivě spokojenější.

Data vychází z údajů závodních simulací ve druhé polovině druhého tréninku, které nejsou zřejmé z televizní časomíry. V nich Mercedes zaznamenal časy konzistentnější a rychlejší úrovně. Samozřejmě z určitou dávkou otazníků, jako je neznámý objem paliva, což má vliv na váhu vozu a tím pádem i časy na kolo.

Diskuse k článku

Napsat komentář