Palmer se o svou budoucnost v F1 neobává

Jolyon Palmer z Renaultu nemá strach o to, co s ním bude ve 1 dále. Jeho forma z letošní sezony přitom může napovídat, že by ho jeho tým mohl chtít nahradit. Palmer totiž zatím nemá ani jeden bod, přičemž byl v nejlepší desítce poprvé a naposledy loni v Malajsii, což v porovnání s jeho týmovými kolegy není vůbec dobrá bilance.

Štítky: Jolyon Palmer Renault Zveřejněno 30. 06 2017 — Šimon Trantina

Palmer zatím velmi výrazně zaostává za týmovým kolegou Nikem Hülkenbergem, který má bodů 18 a pravidelně zajíždí dobré výsledky a kvalifikační časy. Brita totiž porazil pokaždé z osmi kvalifikačních jízd v této sezoně, což se dá směle označit za debakl.

Renault si Palmerových nedostatků samozřejmě všímá a zprávy o nespokojenosti už vypustil dokonce i do médií, kdy Cyril Abiteboul, šéf týmu, prohlásil, že ve stáji je potřeba dvou pilotů, kteří dokáží dojíždět na bodech.

Šampion GP2 z roku 2014 však ještě nevěší hlavu i přes spekulace, že by u Renaultu ani nemusel dokončit sezonu a bude nahrazen: „Nevím přesně, odkud tyto spekulace vycházejí, ale jsem nespokojen se svými výkony, to je jasné.

Pracuji však s týmem na tom, abych se zlepšil. Vím, že mám tým na své straně a vážím si jejich podpory. Musím odvádět lepší práci a hodně se snažím, abych toho dosáhl, protože jsem také zklamán.

Tým mě podporuje, je to kolektivní sport a je na mě, abych dobře naložil s pomocí inženýrů a mechaniků a udělal všechno pro to, abych se zlepšil. Jsem si jist, že to mohu dokázat, ale měl jsem v poslední době málo štěstí.

Příběhy o mém konci se objevují pořád, nevím jak, nevím odkud, ale nejsem z toho nervózní. Soustředím se na víkend od víkendu, snažím se zlepšovat a dosáhnout toho, že výsledky budou mluvit za mě,“ říká syn bývalého závodníka formule 1 Jonathana Palmera.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Napsat komentář