Palmer: Magnussena vyhazov od McLarenu nakopne

Vyhazov Kevina Magnussena z McLarenu může hrát ve prospěch dánského pilota. Toho bude hnát dopředu touha dokázat bývalému zaměstnavateli, že se zmýlil, myslí si Jolyon Palmer, nový týmový kolega Dána u Renaultu. Magnussenova kariéra u britské stáje na pozici rezervního pilota byla ukončena e-mailem, a to přesně v den Dánových narozenin. Teď se však expilot McLarenu vrací…

Štítky: Jolyon Palmer Kevin Magnussen Zveřejněno 15. 02 2016 — Lukáš Štěrovský

Vyhazov Kevina Magnussena z McLarenu může hrát ve prospěch dánského pilota. Toho bude hnát dopředu touha dokázat bývalému zaměstnavateli, že se zmýlil, myslí si Jolyon Palmer, nový týmový kolega Dána u Renaultu.

Magnussenova kariéra u britské stáje na pozici rezervního pilota byla ukončena e-mailem, a to přesně v den Dánových narozenin. Teď se však expilot McLarenu vrací na závodní dráhu, u Renaultu nahradil Pastora Maldonada.

Jeho týmovým kolegou u francouzského týmu bude Jolyon Palmer, který je přesvědčen o tom, že Dán bude chtít nejen svojí bývalé stáji ukázat, jaký má potenciál. „Je to dobrý pilot, který už dokázal, čeho je v F1 schopen. Pokud se McLaren tehdy rozhodoval, zda si ponechat jeho, nebo Jensona Buttona, o něčem to svědčí. Jsem si jistý, že bude neuvěřitelně motivovaný, aby udělal dobrou práci a ukázal McLarenu, že se ho neměl zbavit,“ prohlásil Jolyon Palmer.

Ten spolu s Magnussenem bude tvořit jednu z nejméně zkušených dvojic v letošním startovním poli. Jako nevýhodu to ale nepociťuje. „Po odchodu Pastora tu nezůstalo moc zkušeností. Ale stačí se podívat, jak se v minulém roce dařilo jezdcům Toro Rosso, oba si vedli moc dobře. Zkušenosti mohou být přeceňovány. Samozřejmě je lepší je mít, ale pokud máte dva jezdce, kteří jsou hladoví po tom ukázat to nejlepší, je to pro tým dobré. Budeme na sebe tlačit, ale současně také pracovat spolu, aby se tým posunul vpřed.“

Pro britského závodníka bude právě týmový kolega – logicky – největším měřítkem úspěchu. „Když jste v F1, jakýkoliv jezdec, který je vaším kolegou, je současně výzvou, protože to jsou nejlepší pilot na světě. Kevin má možná výhodu, jelikož rok v F1 závodil, ale já znám dobře tým, cestoval jsem s ním po celou minulou sezonu, řídil monopost a podařilo se mi získat slušné množství najetých kilometrů. Oba jsme minulý rok nezávodili, ale mám pocit, že jsme vyrovnaní,“ dodal Jolyon Palmer.

Čtěte dále: Proč si Magnussen zaslouží druhou šanci

McLaren se s Magnussenem rozloučil nevybíravým způsobem. To podle Palmera dánského jezdce bude motivovat

McLaren se s Magnussenem rozloučil nevybíravým způsobem. To podle Palmera dánského jezdce bude motivovat

Diskuse k článku

Napsat komentář