Button se prý chystá oznámit konec kariéry

Jenson Button uznává, že partnerství McLaren-Honda je z pohledu výsledků bolestné. Oba piloti McLarenu museli odstoupit z GP Singapuru a přišli tak nejen o slibně vypadající výsledek, ale i o cenné body. Počáteční optimismus ze začátku sezóny pomalu ale jistě vystřídala popíraná frustrace, a to nejen ze strany pilotů. Po třinácti závodech už nemají co…

Štítky: Jenson Button McLaren Zveřejněno 21. 09 2015 — Marie Tomšíková

Jenson Button uznává, že partnerství McLaren-Honda je z pohledu výsledků bolestné. Oba piloti McLarenu museli odstoupit z GP Singapuru a přišli tak nejen o slibně vypadající výsledek, ale i o cenné body.

Počáteční optimismus ze začátku sezóny pomalu ale jistě vystřídala popíraná frustrace, a to nejen ze strany pilotů. Po třinácti závodech už nemají co skrývat. Zraky všech se upírají na příští rok a ten letošní začínají brát jako zimní testy. Otázkou ale zůstává, za jak dlouho, a jestli vůbec, se podaří všechny problémy vyřešit.

“Byl to pro nás hodně těžký víkend. Mysleli jsme, že právě v Singapuru se zvýší naše konkurenceschopnost, ale spletli jsme se. Musíme se zaměřit na to, co jsme udělali, co jsme měli udělat a kam se chceme posunout. Uznávám, že to bolí, ale není to těžké jenom pro mě, ale pro celý tým. Všichni se snaží odvádět co nejlepší práci. Máme za sebou závod, ve kterém jsme mohli získat body, ale snad každý tým kromě Manoru s trochou štěstí mohl dosáhnout na body. Z tohoto důvodu to nevidím jako pokrok.”

Hondu o víkendu čeká domácí závod v Japonsku. Button ví, že právě tady získá tým velkou podporu, ale vzhledem k rozložení okruhu je velice pravděpodobné, že to bude další těžký závod.

Objevují se také spekulace, že se Button chystá oznámit odchod z formule 1. Důvodem má být ztráta trpělivosti, víry a především vysoká úroveň zklamání. K Japonsku má Button velice vřelý vztah, a to nejen kvůli Hondě. Právě tady se nachází jeho druhý domov, a proto by bylo celkem logické oznámit zde velkou změnu.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Canada, #22 Jenson Button (GBR, McLaren Honda) with his girlfriend Jessica Michibata *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář