Osud bleskurychle zrozeného týmu Racing Point Force India mohou pohřbít civilní soudy

Nově vzniklý tým Racing Point Force India chce rychle zapracovat na výměně jezdců tak, aby k němu z Williamsu přešel syn jednoho z majitelů Lance Stroll. Navzdory všeobecnému nadšení má ale tým větší starosti. Jeho čerstvý vznik a hlavně bleskurychlý nástup do F1 mohou ještě zhatit soupeři nebo dokonce soudy.

Štítky: Force India Racing Point Zveřejněno 27. 08 2018 — GPF1.cz

Nový tým Racing Point vznikl tak, že stejnojmenná firma z nucené správy odkoupila veškerou infrastrukturu týmu Force India, s výjimkou účastnické licence. Tu jí ale obstarala FIA, FOM a hlavně souhlas všech soupeřů.

Ti se ale najednou začínají takříkajíc kroutit. Manažeři některých soupeřů tvrdí, že souhlas byl udělen jen za účelem účasti v GP Belgie, respektive krátkodobého řešení, který si nyní žádá řádné právní a smluvní vysvětlení. Jako je například vysvětlení toho, proč nový tým Racing Point může brát peníze za body, ačkoli třeba nový Haas musel čekat dvě sezony.

Problematická se jeví také rychlost, s jakou byla infrastruktura ‚starého‘ týmu Force India prodána společnosti Racing Point – firmy, která provozuje nový tým. Podle přesvědčení některých týmů, ale i ostatních zájemců o odkoupení, nebyl proces spravedlivý a transparentní. A hrozí soudní žaloby, mající za cíl zrušení této obří transakce.

Pro nový tým Racing Point Force India je dobrou zprávou, že na rozdíl od dřívějších podobných případů v éře Bernieho Ecclestona a Maxe Mosleyho, FIA i FOM jdou na ruku setrvání nového týmu v F1. Ostatně také proto dostal účastnickou licenci. Tento proces tak mohou zvrátit jen pravomocné rozsudky civilních soudů. Manažeři některých týmů ale předpovídají, že se tak stane.

Diskuse k článku

Napsat komentář