Ostatní zrychlili, objasňuje Vettel ztrátu Ferrari

Sebastian Vettel byl považován za jednoho z vážných kandidátů na výhru v rakouském závodě, nakonec se však musel spokojit až se čtvrtým místem. Räikkönen kolidoval.

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 21. 06 2015 — Tomáš Bohuslav

Sebastian Vettel byl považován za jednoho z vážných kandidátů na výhru v rakouském závodě, nakonec se však musel spokojit až se čtvrtým místem. Räikkönen kolidoval.

Scuderie během pátečních dlouhých jízd naznačovala, že by se mohla na Red Bull Ringu postavit Mercedesu a svést s ním vyrovnaný souboj o vítězství. Jak se ale dnes odpoledne ukázalo, za svým německým soupeřem i nadále zaostává.

Vettela, jenž skončil těsně pod stupni vítězů, tato skutečnost nikterak nepřekvapila a vysvětluje si ji prostým způsobem: „Nemyslím si, že by se naše (páteční) rychlost vypařila, vůz se choval dobře, ale ostatním se podařilo najít trochu víc.“

„Mercedes mohl jet častěji během závodu v módu s vysokým výkonem – v jejich kvalifikačním módu, dalo by se říct.“

Během úvodní fáze rakouského klání si Němec držel svoji výchozí pozici, po chybě při zastávce v boxech se však propadl za Felipeho Massu na williamsu, a na tomto místě setrval až do vyvěšení šachovnicového praporku. Na dotaz, zda existovala šance vrátit se zpět na třetí příčku, odpověděl následovně:

„Kdyby byl závod podstatně delší, tak možná ano, on ale odvedl dobrou práci. Dařily se mu výjezdy (ze zatáček), takže to pro nás bylo záludné.“

„Víme, že williams je jedním z nejtěžších aut na předjíždění a že také mají velkou rychlost – nebylo to tak, že bychom byli o vteřinu na kolo rychlejší a mohli si vybrat, kde je chceme předjet. Snažil jsem se něco udělat, ale nic z toho nevzešlo,“ dodal čtyřnásobný šampión.

Diskuse k článku

Napsat komentář