Osm evropských závodů k titulu mistra světa stačí

Pokud nedojde k nějakým dramatickým zvratům, F1 zorganizuje další závody, až proběhne stávající série osmi evropských velkých cen. Avšak i kdyby to nebylo možné a žádné další závody se už nekonaly, představená série osmi evropských velkých cen bude považována za regulérní Mistrovství světa.

Štítky: 2020 FIA Zveřejněno 4. 06 2020 — Tomáš Richtr

F1 představila letní část obnovené sezony 2020, s osmi závody na šesti okruzích. Současně uvedla, že další závody chystá a cílí na 15 až 19 velkých cen.

I kdyby už ale nebylo možné žádný další závod uspořádat, uvedená série by byla považována za regulérní Mistrovství světa, ačkoli řády FIA takový statut podmiňují návštěvou alespoň tří kontinentů.

Uzavřít dohodu s promotéry mimo Evropu je nyní obtížné. Rozumně proveditelné je to vlastně zatím pouze u Bahrajnu a Abú Dhabi. Avšak podobně beznadějná situace, jaká nyní panuje ve vztahu k závodům mimo Evropu, existovala před měsícem vůči samotné Evropě. Očekává se tak vývoj k lepšímu.

Navzdory tomu je očekáváno odvolání závodů v Ázerbájdžánu, Kanadě, Japonsku nebo Singapuru. F1 přesto plánuje závody mimo Evropu na období září a dále. A nevylučuje, že se na podzim může vrátit do Evropy, i když to nyní není ten hlavní scénář.

Provozní šéf F1 Ross Brawn uvedl, že teoreticky by bylo možné považovat představených osm závodů za regulérní Mistrovství světa, neboť pandemické okolnosti by umožnily nevyžadovat podmínku šampionátu na alespoň třech různých kontinentech.