Oslavenec Verstappen o svém synovi: “Myslím, že je lepší tak nějak ve všem.”

U příležitosti svých 48. narozenin se Jos Verstappen rozpovídal o svém přístupu ke svému synovi, Maxovi. Ale také o tom, jaké jsou rozdíly mezi nimi. Syn Max nezapomněl svému tátovi veřejně pogratulovat a poděkovat.

Štítky: Jos Verstappen Max Verstappen Zveřejněno 4. 03 2018 — Tomáš Richtr

Jos Verstappen je jeden z veteránů formule 1. Zúčastnil se 107 velkých cen, byť se mu žádnou z nich nepodařilo vyhrál. V roce 1994 získal dvakrát stupně vítězů. Verstappen je ale šampionem Le Mans série v kategorii LMP2 a v lednu 2006 vyhrál závod formulového poháru národů A1GP.

Jeho syn Max Verstappen je novodobou hvězdou formule 1.

“Myslím, že je lepší tak nějak ve všem,” řekl Verstappen starší o svém synovi, držiteli již tří vítězství ve velkých cenách ve Španělsku, Malajsii a Mexiku. “Max je podstatně dál, než já jsem v jeho věku byl. To je samozřejmě také výsledkem toho, jak byl vede n a trénován. Max si daleko lépe uvědomuje souvislosti, je schopen se kontrolovat. Ve chvílích, kdy jsem se měl za někoho schovat, šel jsem do konfrontace na přímo. Ale Max má potřebnou dávku sebekontroly. Nevím, jestli je talentovanější než já, to se dá těžko posoudit. Ale měl daleko lepší průpravu.

Pracoval jsem s ním den co den, a to velmi intenzivně. Dokázal jsem odhalit každou chybu, ale i silné stránky. To je také důležité. Například předjíždění není vždy dobrá věc, když př něm ztratíte spoustu času. Na takových věcech s ním pracuji od pěti let věku. Pokaždé se něco naučil, kdykoli jsme šli jezdit. Byl se mnou při každém rozhovoru. Jako malý kluk přijímal všechny informace.  Naslouchal. Zapamatoval si to a interpretoval si to sám pro sebe. Myslím, že jej to hodně ovlivnilo. Je připraven jak cíleně tak podvědomě. Tak to já vidím.

Aston Martin Red Bull Racing teď z toho těží. Tahle kombinace, nejprve se mnou a pak s Red Bullem, je prostě perfektní.”

Obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton má pro Maxe Verstappena jen slova uznání.

“Všichni vidíme, jak jezdí, jaký má potenciál, je navíc ve skvělém týmu. Má skvělou příležitost dále růst. Ve věku 21 jsem ještě ani neodjel první sezonu. Je tedy ve srovnání se mnou a s mnoha dalšími piloty o hodně napřed. Ale samozřejmě, dokud jsem tu já, budu dělat všechno pro to, aby nevyhrával!”

Max Verstappen popřál svému otci ke 46. narozeninám pěkným vzkazem.

“Šťastné narozeniny, táto! Nedokážu ti dostatečně poděkovat za tvou podporu během všech těch let.”

Diskuse k článku

Napsat komentář