Osamělá jízda Ferrari neměla nic společného se závoděním

Piloti Scuderie obsadili v Abú Dhabi třetí a čtvrté místo. Svůj vliv na velkou ztrátu na Mercedes mohla mít i nutnost šetření paliva, tedy minimálně v případě Kimiho Räikkönena. Fin si totiž stěžoval právě na toto.

Štítky: Ferrari GP Abú Dhabi Zveřejněno 26. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Sebastian Vettel dojel do cíle s více než dvacetivteřinovou ztrátou na vítěze. Jak popsal závod v Abú Dhabi vlastním slovy? „Na začátku jsem se hodně snažil, měl jsem dobrý start, ale nebylo jak mercedesy zvládnout. Na první sadě jsem trochu probrzdil a vytvořil plošku. Po třech čtyřech kolech jsem nemohl jet rychleji, a mercedesy stále ujížděly. Od toho momentu to byl trochu osamělý závod.

Musím říct, že ve druhém sektoru jsem se dostal do rytmu a myslím, že v druhé půlce závodu jsem měl lepší tempo, ale… nestačilo to na to, abych se vyrovnal těm dvěma vpředu. Za Valtteriho jsem šťastný a Lewisovi gratuluji k celé sezoně. Zasloužil si vyhrát titul. Nerad to říkám, ale byl lepší. Jsem si ale jistý, že v zimě si odvedeme svoje a snad se vrátíme silnější,“ doufá Vettel.

To Kimi Räikkönen byl ve svém hodnocení poněkud kritický k současným regulím ohledně spotřeby, respektive limitům v množství paliva. „Upřímně, celý závod byl jen o šetření paliva. Snažil jsem se udržet kluky za mnou a ušetřit dostatek paliva pro to, aby bylo auto po dojetí legální. Nemělo to co dělat se závoděním. Taková jsou bohužel pravidla. Na některých okruzích, jako je tento, to fakt není sranda.

Měli jsme slušné auto, ale když je to takto, nezáleží na autě. Pravidla jsou pravidla, jen mi to nepřišlo jako závodění. Snažili jsme se využít tolik paliva, kolik jsme mohli, kolo po kole,“ popsal své trable finský pilot.

Creative Pit-lane. #ScuderiaFerrari #AbuDhabiGP #Seb5 #SF70H #F1 #Ferrari #PrancingHorse

Příspěvek sdílený Scuderia Ferrari (@scuderiaferrari),

Diskuse k článku

Napsat komentář