Oprávněná obava?

Alternativní motory odradí sponzory F1

Štítky: Monisha Kaltenbornová Sauber Zveřejněno 23. 11 2015 — Josef Nekvinda

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová se domnívá, že alternativní motory se budou podílet na nezájmu sponzorů vstoupit do formule 1. Podle ní by se měly snížit náklady současných pohonných jednotek.

Už nějaký ten pátek trvající rozkol panuje mezi týmy, které se neshodují v tom, zda by alternativní motory byly pro formuli 1 přínosem. Šéfka Sauberu se přiklání na stranu odpůrců této varianty. Už proto, že by podle ní došlo k ještě většímu poklesu zájmu ze strany sponzorů. Problémy s drahými motory by tak nejspíše byly zažehnány, ale na druhou stranu by se objevily další komplikace.

Švýcarský tým je jedním z těch, který začíná mít v současné době problémy se splácením svých účtů. V minulosti to ale takový problém nebyl. Zvláště když sponzoři čekali v zástupech na to, až se budou moci začlenit do královny motorsportu. Pryč jsou ale ty dny. Proto se Kaltenbornová obává opravdového přínosu levnějších alternativních pohonných jednotek.

„Automobilky i FIA se dohodli na tom, že budeme snižovat náklady hybridní cestou. Myslím, že pro celý sport by nebylo dobré, kdybychom se vraceli zpět. Pokud to uděláme, bude to znamenat, že se pohybujeme v nereálné sféře. Mohli bychom mít problém se sponzory, kteří by se už nechtěli podílet na utváření tohoto sportu,“ zmínila Kaltenbornová negativní stránku zavedení nových levnějších motorů.

Řešením by prý bylo snížit náklady stávajících pohonných jednotek, ale to je něco, co Ferrari výhradním právem veto, rezolutně odmítlo.

„Druhým problémem je implementace. Budeme mít startovní pole rozdělené na dvě třídy a to není dobré řešení. To je nápad, který nepomůže nikomu. Měli bychom se spíše soustředit na snížení nákladů současných motorů. Nikdo neříká, abychom se vrátili k motorům V8, ale musí tu existovat střední cesta mezi samotnými motory a cenou, kterou platíme nyní,“ uzavřela Kaltenbornová.

Diskuse k článku

Napsat komentář