Omezení vývoje v důsledku trestu Red Bull skutečně trápí

Nový monopost Red Bullu výrazně ovlivní trest za překročení rozpočtového stropu v roce 2021. Stáj z Milton Keynes musela podle svého šéfa Christiana Hornera notně osekat návrhy letošního monopostu.

Štítky: Christian Horner Pravidla Red Bull Zveřejněno 4. 02 2023 — Lukáš Štěrovský

Red Bull před dvěma lety překročil rozpočet o 0,37 %, za což inkasoval trest 6 milionů liber a přišel o 10 % času, který mohl strávit v aerodynamickém tunelu před letošním rokem. A tým to nutně pociťuje.

„Z jedné čtvrtiny už jsme ten trest vykompenzovali, ale samozřejmě to má vliv. Výrazně to omezuje množství testovacích jízd, které můžeme provádět a vyhodnocovat,“ vysvětluje Horner.

„Je to pro nás hendikep, ale bereme to jako výzvu, které se snažíme přizpůsobit. Naštěstí máme velmi schopné lidi, kteří se snaží z auta vytěžit to nejlepší,“ dodává Horner, který přes všechny trable rozpočtový strop kvituje.

„Když se podívám na současnou situaci v porovnání s tím, jaká byla před čtyřmi nebo pěti lety, tehdy nám zbývala kupa náhradních dílů, které jsme ani nepoužili a rovnou sešrotovali. To si teď nemůžeme dovolit, musíme být mnohem efektivnější.“