Okruhy, na kterých má Alonso největší šanci vyhrát

Dočká se pilot Aston Martinu letos vítězství ve velké ceně? Na určitých specifických tratích má Fernando Alonso podle svých slov největší naději.

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 18. 05 2023 — Lukáš Štěrovský

Aston Martin letos výrazně zrychlil a pravidelně bojuje o stupně vítězů. „Myslím, že na začátku roku bylo pódium úžasné,“ přiznal 41letý Alonso s dodatkem, že teď už jsou cíle vyšší. „Po čtyřech pódiích chceme samozřejmě víc – alespoň druhé místo!

Ale víte, oba red bully jsou hrozně rychlé. Red Bull je silnější, rychlejší a spolehlivost je také vynikající, oba vozy dokončily všechny závody,“ uvědomuje si španělský matador. „Pokud se nám ale jednoho dne naskytne šance, musíme se ujistit, že budeme ve správné pozici. Nesmíme chybovat v žádném bodě víkendu,“ nabádá Alonso.

A kde by mohl pomýšlet na příčku nejvyšší, na kterou nedosáhl celých 10 let? „Zdá se, že máme auto, které možná není nejrychlejší na rovinkách. Musíme to zlepšit, ale v zatáčkách jsme velmi dobří. Takže bych řekl, že nejpomalejší okruhy v šampionátu – řekněme Monako, Budapešť, Singapur –, do těchto tratí vkládáme své největší naděje,“ uzavírá dvojnásobný šampion.

Pódia už mu nestačí.