6. den – Ricciardo s Red Bullem nejrychlejší

Daniel Ricciardo skončil jako nejrychlejší během šestého dne testů v Barceloně. Jako bonus je držitelem největšího počtu kol, i když mezi týmy je to Mercedes (175 kol), který ale dnes využil oba své jezdce. McLaren odkroužil 57 kol poté, co většinu dne strávil v boxech.

1 Štítky: Předsezonní testy Zveřejněno 7. 03 2018 — GPF1.cz

Krátce před polednem zastavilo Alonsovo kouřící auto. Na vině byl únik oleje. Tým se rozhodl pro výměnu motoru, která se protáhla do pozdního odpoledne.

Svým časem 1:18,047 se Ricciardo zařadil na čelo nejrychlejších pilotů, kteří kdy na tomto okruhu jeli. Vloni zajel Lewis Hamilton pole position v hodnotě 1:19,149. Během testů před rokem byl nejrychlejší Kimi Räikkönen s časem 1:18,634. Ricciardo ale uznal, že kdyby Mercedes nasadil hyper-měkké gumy, byl by ještě o pár desetin sekundy rychlejší.

Ferrari dnes chtělo začít s Räikkönenem, ale dopoledne jej vystřídal Vettel, protože Finovi nebylo dobře. Ferrari dnes jako svou nejměkčí nasadilo žlutou měkkou sadu.

Komplikace technického rázu měl také tým Haas a Williams. Sergej Sirotkin ztrácel na čelo více než 4 sekundy.

Výsledky šestého dne testů z celkových osmi

[oa_livecom_event id=’51‘ ]

Diskuse k článku

Jeden komentář: “6. den – Ricciardo s Red Bullem nejrychlejší”

  1. Jakub McL napsal:

    Přeci jenom videí už je celkem dost, co takhle nějakou anketku o nejhezčí auto na trati? A aby to bylo zajímavé, 3 hlasy PRO a 1 PROTI. 😀

Napsat komentář