Oficiálně: Oliver Bearman od roku 2025 v Haasu

Talentovaný Brit podepsal s Haasem víceletou smlouvu.

Štítky: Haas Oliver Bearman Zveřejněno 4. 07 2024 — Dominik Kovář

F1 má pro příští rok po roční pauze dalšího nováčka. Je jím Oliver Bearman, který podepsal s americkou stájí Haas víceletý kontrakt. Oficiálně bude veden jako nováček, nicméně první závod v F1 již má za sebou, když letos v Saudské Arábii ve Ferrari nahradil Carlose Sainze, který musel se zánětem slepého střeva na operaci.

V Saudské Arábii se s minimem tréninku kvalifikoval Bearman na 11. místě. Závod dokončil na bodech, konkrétně na sedmém místě. Nechal za tebou například taková jména, jako jsou Lando Norris nebo Lewis Hamilton. Svým debutem Bearman rozhodně nezklamal a jeho podpis s Haasem byl od té doby čím dál pravděpodobnější.

Kde se ale letos Olliemu příliš nedaří, je šampionát F2. O víkendu v Rakousku se mu letos konečně podařilo zvítězit (ve sprintu). V celkovém pořadí mu ale patří až 14. místo s 28 body. Letos absolvuje šest prvních tréninků s týmem Haas, přičemž dva z nich již má za sebou a třetí ho čeká na domácí půdě v Silverstone.

“Je těžké vyjádřit slovy, jak moc to pro mě znamená,” řekl Bearman. “Říct si nahlas, že budu pilotem Formule 1 pro tým MoneyGram Haas F1, na to jsem nesmírně hrdý. Být jedním z mála lidí, kteří si splní věc, o které sní jako dítě, je něco neuvěřitelného.”

Šéf Haasu Ajao Komacu je z podpisu talentovaného závodníka nadšený. “Je skvělé, že můžeme dát takto mladému a talentovanému jezdci místo pro jeho první kompletní sezónu v F1. Pod vedením Jezdecké akademie Ferrari se z něj vyvinul neuvěřitelně vyzrálý jezdec a svět to na vlastní kůži viděl, když byl povolán jako záskok na GP Saudské Arábie.”

“Oliver prokázal, že je na tento úkol více než připraven  a sami jsme to viděli na vlastní oči, když jsme ho v posledních dvou sezónách měli ve voze Haas v FP1. Těšíme se na jeho další rozvoj jako řidiče a na využití jeho talentu – uvnitř i vně vozu.”

Kdo k Bearmanovi?

Je jasné, že druhým pilotem vedle Ollieho Bearmana bude pilot se zkušenostmi z F1. Ponechá si Haas Kevina Magnussena? To zatím není jasně. Ve hře jsou totiž také jména jako Esteban Ocon, Valtteri Bottas nebo Kuan Ju-Čou.