Oficiálně: Nedávný šéf technického oddělení FIA přestupuje k Renaultu

Na solidní politický skandál si zadělal Renault, který oficiálně oznámil navázání spolupráce s Marcinem Budkowskim. Ten přitom ještě před pár měsíci měl jakožto šéf technického oddělení FIA přístup k detailním informacím o vozech i plánech všech týmů nejen na další sezonu.

Štítky: Marcin Budkowski Renault Zveřejněno 6. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Budkowski je momentálně na nucené tříměsíční pauze po odstoupení z Mezinárodní automobilové federace. Výpověď podepsal minulý měsíc. U Renaultu bude figurovat na pozici výkonného ředitele a na starost bude mít výrobu a vývoj šasi. To naštvalo ostatní týmy, jelikož Budkowski měl ze svojí pozice šéfa technického oddělení FIA ještě v nedávné době přístup k technickým informacím všech týmů.

Stáje Mercedes, Ferrari, Red Bull, McLaren, Williams a Force India napsaly stížnost prezidentovi FIA Jeanu Todtovi a šéfovi F1 Chaseovi Careymu. Legislativně však nic nebrání tomu, aby Budkowski k Renaultu nastoupil.

„Všechno se děje v kontextu toho, že jednotlivé sezony jsou delší a náročnější. Bylo jasné, že struktura řízení Renaultu potřebuje změnu,“ uvedl šéf francouzské stáje Cyril Abiteboul. „Marcinovým úkolem bude pokračovat v posilování továrny v Enstone, aby byl Renault schopen do roku 2020 bojovat na čele.

K tomu pomohou i osvědčení zaměstnanci jako Bob Bell, Nick Chester a Rob White. Marcinův příchod je excelentní zprávou a dalším důkazem našeho odhodlání dosáhnout svých cílů,“ dodal Abiteboul.

Ten později dodal, že Renault je ochoten prodloužit Budkowskiho nucenou dovolenou tak, aby uspokojil ostatní týmy. Z původního data nástupu v lednu by se tak stal až začátek dubna.

Má ty nejtajnější informace všech týmů, nyní asi míří do Renaultu

Foto: twitter SoyMotor.com

Diskuse k článku

Napsat komentář