Definitivně: McLaren s motory Renault na další tři sezony

Po prvním pátečním tréninku na Grand Prix Singapuru bylo konečně formálně oznámeno ukončení spolupráce McLarenu a Hondy. McLaren následně informoval o navázání partnerství s Renaultem na tři roky počínaje sezonou 2018.

Štítky: Honda McLaren Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 15. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Spekulace se tak potvrdily do puntíku. McLaren a Honda si v tiskové zprávě popřály mnoho úspěchů do budoucna a zalitovaly toho, že se jim nepovedlo dosáhnout lepších výsledků. „Je nešťastné, že musíme rozejít s McLarenem dřív, než jsme naplnili naše ambice. Nicméně i tak věříme, že jsme udělali nejlepší možné řešení pro budoucnost obou stran,“ tvrdí Takahiro Hachigo, šéf společnosti Honda.

„Budeme bojovat dohromady s McLarenem až do konce roku 2018, a pak budeme pokračovat v našich aktivitách ve formuli 1,“ dodal Hachigo.

„V tomto bodě je v nejlepším zájmu obou společností, aby pokračovaly odděleně,“ tvrdí zase předseda McLarenu Shaikh Mohammed bin Essa Al Khalifa.

„Nikdy jsme nepochybovali o oddání a energii, kterou Honda vkládala do úspěchu ve formuli 1,“ dodává šéf McLarenu Zak Brown. „Jako bývalý závodník doufám, že uvidíme Hondu brzy na vrcholu.“

McLaren vzápětí oznámil své spojení s Renaultem, od kterého bude v roce 2018 odebírat pohonné jednotky. Pro Renault se prý jedná o strategické rozhodnutí s margketingovými a komunikačními výhodami. Tím naráží na Red Bull, jehož motory nesou označení TAG Heuer, což Renaultu nepřináší žádné komerční výhody. Jeho nespokojenost s tímto stavem dost možná naznačuje, že po příštím roce se obě firmy skutečně rozejdou, jak se spekuluje.

Renault uzavřel smlouvu s McLarenem na následující tři sezony. „Dohoda je perfektní s ohledem na naši středně dobou strategii a cílem, podle kterého chceme být v roce 2020 vítězným týmem,“ tvrdí šéf francouzského motoráře Cyril Abiteboul.

Šéfa McLarenu Zaka Browna zase první historické partnerství s Renaultem těší díky stabilitě, kterou oběma stranám přinese. „Ta bude nutná pro náš technický program a vývoj šasi, které teď může být vyvíjeno bez dalších pochybností. Renault nám pomůže k výraznému pokroku napříč startovním roštem.“

Diskuse k článku

Napsat komentář