Odstoupit z druhého místa? Pech a absolutní pitomost!

Rozporuplný závod za sebou mají jezdci Red Bullu. Zatímco Daniel Ricciardo dosáhl na stupně vítězů, Max Verstappen po povedeném startu musel pro technické potíže odstoupit z druhého místa.

Štítky: GP Kanady Red Bull Zveřejněno 12. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Verstappen se po startu dostal z páté příčky na druhou, a to i přes kontakt se Sebastianem Vettelem, kterému přejel svým zadním kolem přes přední křídlo. Jenže po pár kolech selhal jeho vůz, a Nizozemec tak musel z druhého místa odstoupit.

Svoje třetí odstoupení v letošní sezoně (problémy s brzdami v Bahrajnu a kolize po startu ve Španělsku) Verstappen nenesl vůbec lehce. „Je to absolutně pitomé!“ rozčiloval se po závodě. „Najednou jsem ztratil všechen výkon. Chtěl jsem znovu akcelerovat, ale celý volant zhasnul, nemohl jsem ani komunikovat skrze rádio, nic.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2017, Grand Prix of Canada, #33 Max Verstappen (NLD, Red Bull Racing), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Verstappen odstupuje z kanadské Grand Prix…

Je to fakt pech, obzvláště když jedete druhý. Start byl super, vůbec se mi neprotočila kola. Myslím, že to byl nejlepší start od doby, co jsem v Red Bullu. Ani jsem se nevšiml kontaktu s Vettelem, to se prostě stává. Jenže když pak skončíte s ničím, je to fakt na nic,“ štvalo mladého pilota.

„Víte, že vůz není dost dobrý na druhé místo, ale dokázal jsem si držet pozici, protože předjíždění je v Kanadě těžké. Odjížděl jsem Bottasovi a mohl skončit na pódiu,“ litoval promarněné šance Max Verstappen.

Kolega Ricciardo na tom byl co do tempa podobně – celý závod úspěšně špuntoval force indie a ferrari, což mu nakonec vyneslo třetí místo. „Bavil jsem se až v momentě, kdy jsem uviděl cílovou vlajku,“ řekl po závodě Australan.

„Bylo to těžké, celý závod jsem se bránil… neměli jsme rychlost, abych byl upřímný. Soupeři na nás tlačili, takže jsem si nemohl dovolit jakoukoliv chybu. Ale bylo to zábavné,“ poupravil nakonec Ricciardo svoje stanovisko. „Užil jsem si to a je skvělé skončit na stupních vítězů.“

Diskuse k článku

Napsat komentář