Bottasovo odstoupení? Problém, se kterým se Mercedes ještě nesetkal

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff prohlásil, že závada, která stále za odstoupením Valtteriho Bottase ve Velké ceně Španělska, je pro tým úřadujících mistrů světa naprostou novinkou – ještě nikdy s ní prý nepřišel do styku.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 22. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Bottas v posledním závodě odstoupil ze třetího místa pro technické problémy. Naposledy nastala podobná situace u Mercedesu v loňské Grand Prix Malajsie, kde selhala pohonná jednotka Lewise Hamiltona.

Stříbrné šípy přitom do Barcelony dovezly novou pohonnou jednotku, která měla disponovat vylepšenou spolehlivostí. Jenže Bottasovi musel být během soboty nasazen starý motor, jelikož na novém agregátu došlo k závadě na elektronice a posléze i k úniku vody.

Analýza Mercedesu už odhalila příčinu závodních potíží, které jsou pro tým novinkou. „Hlavní příčinou bylo turbo,“ prohlásil šéf stáje Toto Wolff. „Jednalo se o vadu, kterou jsme ještě nezažili. To ukazuje, že musíme být dvojnásobně pečliví. Je to technický sport, a pokud překročíte své limity, narazíte na technické problémy.“

Podle Wolffa je porucha přímým následkem souboje s Ferrari, které se letos na Mercedes dotáhlo. „Jsme v obrovském boji s Ferrari, kde rozhodují desetinky vteřiny. Na jednu stranu je to velmi vzrušující a jedná se o velkou výzvu, na druhou stranu nás to posouvá blíž k hranici naší techniky. Každý víkend na to musíme tlačit, jet až na hraně. To je nová realita formule 1 v sezoně 2017,“ dodává Toto Wolff.

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),

Diskuse k článku

Napsat komentář