Ricciardo se sveze ve voze NASCAR. Vyhrál sázku!

Zatímco bývalý Ricciardův šéf Renault Cyril Abiteboul sázku o tetování nedodržel, Zak Brown je jiný formát. Australanovi slíbil svezení ve voze NASCAR, pokud letos dokončí na stupních vítězů. A tak se v Itálii také stalo!

Štítky: Daniel Ricciardo McLaren Zak Brown Zveřejněno 15. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Již v březnu vyzval generální ředitel týmu Zak Brown Ricciarda, aby za McLaren získal první pódium – odměnou měla být jízda ve voze NASCAR Chevrolet Monte Carlo z roku 1984, se kterým závodil Dale Earnhardt starší v roce 1984 a který je součástí rozsáhlé Brownovy sbírky automobilů.

„Teď mi možná bude muset to auto dát. Mluvili jsme jenom o stupních vítězů, ne o vítězství. Navíc jsem mu nechal svoji botu, ze které se napil. Byl by to dobrý obchod,“ směje se Ricciardo, který se nemůže dočkat svezení ve voze NASCAR.

„Mít za šanci usednout za volant jednoho z aut mého velkého hrdiny, Dalea Earnhardta, je šílené. Určitě to bude okamžik, který se mi vryje do paměti,“ přiznává Australan, který se vítězstvím za McLarenu přiblížil dalšímu ze svých hrdinů.

Audi Skysphere je vizualizací budoucnosti silničního provozu

„Omlouvám se, jestli to bude znít trochu sebestředně, ale když si vzpomenu na McLarenu, vybaví se mi Ayrton Senna. Mám na něj rané vzpomínky spojené s F1, v továrně vídám jeho trofeje. Vidět teď tu svoji ve stejné vitríně je bláznivé…“