Odhalenou podlahu Red Bullu je nemožné okopírovat

Šéf týmu Ferrari Fred Vasseur trvá na tom, že je "nemožné" kopírovat nově odhalenou podlahu Red Bullu ve snaze snížit odstup na lídra šampionátu Formule 1.

Štítky: Red Bull Technika Zveřejněno 3. 06 2023 — GPF1.cz

Při havárii Sergia Péreze během kvalifikace na Velkou cenu Monaka museli traťoví komisaři odstranit vůz RB19 z místa nehody jeřábem, což umožnilo poprvé nahlédnout na složitou práci s podlahou, která v letošní sezoně do značné míry přispěla k dominanci týmu z Milton Keynes. Ale i když už Vasseur nechal shromáždit řadu fotografií této části, vysvětlil, že realizace některých řešení Red Bullu by nebyla snadná.

Odhalená podlaha Red Bullu soupeře „vyděsila“

“Myslím, že všichni máme spoustu fotografií ostatních vozů,” řekl Vasseur médiím v průběhu GP Španělska. “Ale pak je docela obtížné nebo dokonce nemožné pokusit se něco okopírovat, protože jde spíše o globální koncept a nemůžete kopírovat jen jednu část vozu.”

Vasseurův protějšek z McLarenu Andrea Stella ocenil Red Bull za jeho inovace a věří, že pohled na podlahu podtrhuje, proč je to tým, který má šanci letos suverenně získat titul, když si doposud zajistil vítězství ve všech šesti závodech.

“Já osobně jsem pohledem na podlahu strávil nějaký čas, ale stovka aerodynamiků v McLarenu bude trávit času o mnoho více,” řekl Stella. “Je to opravdu velmi zajímavé a také to ukazuje složitost a kvalitu jejich vývoje. Takže abych byl upřímný, když jsem to viděl, řekl jsem si klobouk dolů před Red Bullem, chápu, proč mají takový výkon.”